„Kvantový skok“ v elektroerozi s generátory Exogen

„Kvantový skok“ v elektroerozi s generátory Exogen PENTA TRADING, spol. s r.o. vydáno dne 28. ledna 2020

Nejnovější řada generátorů Exogen od prestižní německé společnosti Exeron aktuálně představuje to nejlepší v elektroerozi.

Každý odborník na elektroerozi ví, že generátor je klíčovou součástí elektroerozivního stroje pro dosažení přesnosti výroby. Exeron pro svoji řadu elektroerozivních strojů EDM vyvinul novou technologii generátoru, jež kombinuje špičkovou německou kvalitu, kompaktní design, nejnižší spotřebu energie a současně i malé opotřebení elektrody. Nový generátor Exogen je tedy ekonomický a současně i šetrný k životnímu prostředí.

Specifická konstrukce pro maximální výkon

Záměr techniků vyvíjejících novou řadu generátorů byl, dle vyjádření manažera divize vývoje elektroniky Exeron Olafa Wehlmanna, docela jednoduchý: „maximální výkon na minimálním prostoru“. Exogen má jinou konstrukci než ostatní generátory, což umožňuje dodávat nejvyšší výkon při nejnižší spotřebě energie a současně dochází k nejmenšímu opotřebení elektrody. Exogen představuje uzavřený systém, jenž není ovlivňován vnějšími vlivy a současně je aktivně ochlazován dielektrikem erodovacího stroje pro stabilní teplotu generátoru. Tím je umožněn úběr materiálu velmi vysokou rychlostí. V boxu generátoru jsou všechny důležité komponenty (60 A, 120 A nebo C-Box) umístěny společně, což umožňuje instalovat Exogen snadno a bezpečně blíže hloubenému místu za použití kratších erodovacích kabelů a dosáhnout tak nejjemnějšího povrchu obrobku a nejnižšího opotřebení elektrody.

Jasné výhody pro všechny zákazníky

Olaf Wehlmann shrnul výhody nových generátorů Exogen následovně: „Naše nová řada EDM strojů s generátory Exogen nastavuje nejvyšší standardy kvality, efektivity a opotřebení elektrody. S novým generátorem se například dosáhne VDI 7 u grafitu/oceli, VDI 0 u mědi/oceli a také u Wolfram-mědi/karbidu. Při použití velkých ploch elektrod lze získat jemnost povrchu VDI 7 u grafitu / oceli do 1 000 mm2, VDI 16 pro stejnou kombinaci materiálů do 2 000 mm2 a dále VDI 2 u mědi/oceli do 400 mm2. Zlepšení výkonu erodování je následující: grafit/ocel a také měď/ocel o 100% u podrozměru ≤ 0,1 mm na stěnu a pro měď/ocel je průměrný nárůst výkonu o 30 procent.“ 

Významného zvýšení výkonu bylo dosaženo i u speciálních kovů, jakými jsou karbid, PCD, SIC a další. Vysoce přesné tvary obrobku jsou dosahovány za současně menšího úbytku elektrody. Nový generátor Exogen tak uživateli dává možnost vyrábět více a přesněji, což vytváří významnou ekonomickou i konkurenční výhodu a dělá z nové technologie Exeron jediný možný způsob produkce. 

Elektroerozivní hloubičky Exeron s generátorem Exogen na český a slovenský trh exkluzivně dodává a servisuje společnost PENTA TRADING – přední prodejce elektroerozívních strojů v Česku a na Slovensku.

Více najdete na: http://www.penta-edm.cz/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/11759454/admin/
Facebook: https://www.facebook.com/PentaTradingCzech/

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.