Renishaw usiluje o překonání výzev v oboru 3D chirurgických implantátů

Renishaw s.r.o.
— vydáno 14. ledna 2019

Renishaw spolupracuje s Univerzitní stomatologickou nemocnicí ( UDH )v Cardiffu při výrobě chirurgických implantátů. Nemocnice využívá technologie 3D tisku z kovového prášku od společnosti Renishaw k vytvoření série stomatologických produktů včetně kobalto-chromových zubních náhrad a díky aditivní výrobě zde vznikají na míru přizpůsobené implantáty pro ústní, čelistní a obličejovou chirurgii.

Renishaw se rychle stává důležitým dodavatelem v oblasti stomatologických a lékařských řešení využívajících aditivní výrobu. Firma je jediným výrobcem 3D tiskáren pro výrobu z kovového prášku ve Velké Británii. S nemocnicemi v celé Evropě spolupracuje na vývoji inovativní výroby, ze které budou čerpat výhody jak chirurgové, tak pacienti.

„Aditivní výroba umožňuje nemocnicím dosáhnout vysoké přesnosti při výrobě implantátů,“ vysvětluje Ed Littlewood, marketingový ředitel divize lékařských a stomatologických produktů společnosti Renishaw. „Díky spolupráci s Renishaw může UDH dále vyvíjet své implantáty pro ústní, čelistní a obličejovou chirurgii. S každou jejich aplikací pozorujeme další zlepšení a jsme schopni pomáhat širšímu okruhu pacientů a chirurgů napříč různými odděleními.“ Roger Maggs, Senior Chief Dental Technologist and Head of Dental Technology Services z UDH dále vysvětluje:„Aditivní výroba v tvorbě implantátů přináší výhody již několika nemocnicím, ovšem naše výhoda spočívá v dlouhodobé spolupráci v oblasti stomatologie s firmou Renishaw, která nás posunula vpřed. Nyní jsme v pozici, kdy můžeme přemýšlet nad produkcí jedinečných designů, které ulehčí práci našim chirurgům.“

Další článek: Seco Tools rozšiřuje sortiment břitových destiček PCBN