Liberecká Magna připravuje rozšíření výroby

Redakce Redakce
— vydáno 9. dubna 2018

Výrobce plastových dílů pro osobní i nákladní automobily Magna Exteriors (Bohemia) plánuje rozšíření výroby. Do výstavby nových hal bude letos a v příštím roce investovat zhruba miliardu korun.

Produkce lakovaných nárazníků by se měla zvýšit ze současných zhruba dvou milionů kusů ročně o polovinu na tři miliony. Do nové výroby podnik přijme zhruba 150 lidí.

Podnik s bezmála 2000 zaměstnanci vyrábí hlavně nárazníky, palubní desky či páté dveře pro osobní automobily, ale také třeba masky pro nákladní vozy a nově i blatníky pro osobní vozy. Firma má vlastní vývoj a konstrukci. Do předvývoje, který Magně pomáhá držet krok s trhem, a do vývoje pro konkrétní zákazníky investovala loni firma zhruba půl miliardy korun. 

Největšími klienty liberecké společnosti jsou automobilky skupiny Volkswagen, dodává ale díly také pro BMW, Citröen, Daimler, Mitsubishi nebo Suzuki.

Stejně jako další firmy v oboru i Magna stále nabírá nové zaměstnance. Magna patří k největším zaměstnavatelům v Liberci. Podnik je od roku 2009 součástí nadnárodní skupiny Magna, která má závody v 25 zemích po celém světě.

Další článek: Kovárna VIVA měla loni rekordní tržby