MCAE Systems představuje novinky ze světa 3D technologií

MCAE Systems, s.r.o.
— vydáno 16. července 2020

Navzdory koronavirové krizi uvedly firmy GOM a MakerBot během jara tři zajímavé novinky v oblasti 3D technologií. Jde o obchodní partnery společnosti MCAE Systems (dále jen MCAE), takže jsou snadno dostupné i v České republice s kompletní podporou.

Přední výrobce profesionální techniky pro 3D měření, německá společnost GOM, uvedla na trh kompaktní skener ATOS Q a mobilní měřicí systém GOM ScanCobot. Společnost MakerBot, která se věnuje vývoji a výrobě kompaktních 3D tiskáren pro profesionální využití a pro školy, pak představila novou 3D tiskárnu MakerBot Method Carbon Fiber pro výrobu odolných dílů.

Novinky GOM 2020

Kompaktní skener ATOS Q doplňuje řadu dvou dříve uvedených vysokorychlostních skenerů ATOS 5 a 5X, které vynikají precizní optickou technologií, robustní konstrukcí a výkonným softwarem.

ATOS Q je zkonstruován jako flexibilní a kompaktní 3D skener pro měření malých až středně velkých dílů a kontrolu kvality v různých průmyslových odvětvích. Pro svoji spolehlivost a všestrannost dokonale vyhoví i složitým úlohám manuálního, poloautomatizovaného i plně automatizovaného měření (v rámci ATOS ScanBox 4105).

Kompaktní skener ATOS Q 

Snadný vstup do světa automatizace měření umožňuje GOM ScanCobot, mobilní měřicí systém kombinující přesný optický skener ATOS Core s kolaborativním robotem (kobotem) a motorizovaným rotačním stolem. ScanCobot na rozdíl od velkého a prostorově náročného ScanBoxu nemusí být „za plotem“, je speciálně navržen tak, aby spolupracoval s obsluhujícím personálem.

GOM ScanCobot 

Mobilní GOM ScanCobot tedy vyniká malým požadavkem na prostor a je ideální pro efektivní měření malých a středních dílů. Plánování měření, samotná digitalizace a vyhodnocení měření probíhají ve virtuální měřicí místnosti (VMR) výkonného softwaru GOM Inspect Professional. GOM ScanCobot je cenově dostupné a snadno použitelné řešení pro automatizovanou optickou 3D metrologii, čímž metrologovi poskytuje více času na vyhodnocení dat a analýzu problémů.

MakerBot Method Carbon Fiber Edition

MakerBot Method Carbon Fiber

Americký výrobce kompaktních 3D tiskáren MakerBot představil novou edici 3D tiskáren MakerBot Method Carbon Fiber.

3D tiskárny této edice umožňují tisknout z nylonu a dalších technických materiálů vyztužených karbonovým vláknem, takže výrobky z nich se vyznačují vysokou pevností, tuhostí a tepelnou odolností. Takto vyráběné díly jsou vedle vysoké pevnosti navíc lehké a hodí se jako náhrada kovových součástí. Tiskárny mají vyhřívanou tiskovou komoru, která zajistí kvalitní 3D tisky.

Další článek: Frézovací systém MultiLock WNT s výměnnou hlavou