Ministr průmyslu a obchodu pomůže Nošovicím

Redakce Redakce
— vydáno 29. října 2013

Ministr průmyslu a obchodu jednal s vedením firmy Hyundai o plnění investiční smlouvy. Se starostou Dobré hovořil o urychlení stavby napojení na rychlostní silnici.

V nošovické továrně společnosti Hyundai se uskutečnilo setkání ministra průmyslu a obchodu v demisi Jiřího Ciencialy s korejským vedením automobilky. Cílem schůze bylo mimo jiné informování o plnění investiční smlouvy, kterou vláda České republiky uzavřela s korejským investorem v roce 2006. 

Ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cieanciala se sešel s vedením firmy Hyundai v Nošovicích. Zdroj: MPO

Korejský investor závazky plynoucí ze smlouvy splnil. Investoval více než jednu miliardu eur a zaměstnává tři a půl tisíce lidí. Nyní se čeká na Českou republiku. „Stát stále nevybudoval slíbené napojení na rychlostní silnici R48. Musíme se teď zaměřit na to, aby nenastaly žádné další průtahy,“ řekl Cienciala. Na jediné příjezdové cestě k továrně se totiž stále tvoří kolony. 

Přitom vybudování mimoúrovňové křižovatky je důležité i pro místní obyvatele a další účastníky provozu. 

Podle náměstka ministra dopravy Lukáše Hampla patří k pozitivním ukazatelům vydání územního rozhodnutí a dále rozhodnutí vlády, díky kterému mohou pokračovat přípravy stavby obchvatu Třince. Ten je součástí důležitého spojení mezi Českou a Slovenskou republikou. 

V současnosti zahajuje vedení Ministerstva dopravy soutěž na zhotovitele. V příštím roce by měla být stavba zahájena.

Další článek: HyperTurn 6 Powermill zvyšuje produktivitu obrábění