MiR v posledním roce přijal 100 nových zaměstnanců a uvádí nový model mobilního robotu

i1676421813 Ing. Tomáš Trojan
— vydáno 27. dubna 2020

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) zažila mimořádně progresivní rok i díky úspěchům v České republice. Bez ohledu na současné potíže, které se dotýkají všech firem, uvádí nový model mobilního robotu MiR250 a motivuje k automatizaci vnitropodnikové logistiky.

Sortiment mobilních robotů

Společnost MiR aktuálně dodává pět modelů mobilních robotů, které se liší nosností a účelem využití. Menší roboty MiR100, MiR200 a MiR250 jsou určeny pro přepravu lehčích nákladů v průmyslové výrobě, logistice a zdravotnictví. MiR500 a MiR1000 zase umožnují automatizaci sběru a přepravy palet a těžkých nákladů.

Nový MiR250

Novinkou, která představuje „zlatou střední cestu“, je MiR250. Při poměrně vysoké nosnosti 250 kg se vyznačuje mimořádně úzkou stopou, to z něj činí vynikající řešení do logistických a stísněných výrobních prostor. Robot se pohybuje rychlostí 2 m/s, což je zhruba ekvivalent lidské chůze. Jednou z priorit při vývoji MiR250 byla rychlost nabíjení, během jedné hodiny se baterie nabije na 80 % kapacity. Pokud zákazník potřebuje nepřetržitý provoz, rychlá výměna baterie umožňuje robotu pracovat v režimu 24/7. Filosofií firmy je také snadná implementace s uživatelsky přívětivé ovládání. Chcete-li si udělat vlastní představu, jak se to podařilo, můžete roboty vidět v provozu ZDE na videích.

Shrnutí roku 2019

„Ve střední a východní Evropě jsou velmi populární zejména naše menší roboty,“ řekl Jesper Sonne Thimsen, obchodní ředitel pro region CEE ve společnosti MiR. „Pokud jde o průmyslová odvětví, nejvyšší poptávku máme z automobilového a elektrotechnického průmyslu. Současná situace samozřejmě zapříčiní určité zpomalení investic, ale automatizace interní logistiky byla v těchto segmentech vždy na seznamu nejvyšších priorit. V roce 2019 tvořily naše prodeje 11 % celosvětového obratu společnosti.“

Společnost uvedla, že v roce 2019 v regionu CEE zdvojnásobila svůj prodej, a střední a východní Evropa tak tvoří již 11 % globálních prodejů MiR. Nejvyššího obchodního nárůstu v regionu dosáhl MiR na trzích v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. V těchto zemích funguje silná partnerská síť: Amtech a Dreamland v České republice a na Slovensku, Astor a ProCobot v Polsku, B&O Engineering a nově také VFP Systems v Maďarsku. Význam střední a východní Evropy v rámci globálního prodeje MiR podtrhuje také aktuální ocenění Excellent Partner pro polský Astor jako pro prvního partnera z regionu. Zajímavého růstu bylo vloni dosaženo také na Balkánu, v Rusku, na Ukrajině a v Bělorusku.

Další článek: Mlžnými děly proti koronaviru. Účinná dezinfekce v Peru a Chile