Nadace OKD zve širokou veřejnost na Hornické slavnosti

Redakce Redakce
— vydáno 29. srpna 2012

Každoroční oslavy svátku horníků v Karviné proběhnou i letos v tradičním termínu na začátku září. Do nabitého programu se organizátorům podařilo zařadit spoustu známých jmen včetně například Richarda Müllera, Miro Žbirky nebo Tomáše Kluse.

Při příležitosti slavností proběhne také karnevalový průvod, který pořádá Nadace OKD v Karviné, v němž se objeví údajně největší pohyblivá loutka v České republice. Další informace přináší přiložená tisková zpráva.

V Karnevalovém průvodu Nadace OKD půjde největší pohyblivá loutka v Česku

Největší pohyblivá loutka v České republice, teprve před několika měsíci vyrobený sedmimetrový anděl, bude jednou z nejzajímavějších atrakcí sobotního Karnevalového průvodu Nadace OKD v Karviné. Průvod vyrazí ve 14 hodin od Městského domu kultury, projde centrem města a po 15 hodině vyvrcholí na fryštátském náměstí. Do průvodu, který organizují artisté, chůdaři a kejklíři ze sdružení Art Prometheus, se zapojí stovky dětí i dospělých z celého regionu, základ budou tvořit členové neziskových organizací podporovaných Nadací OKD. „V průvodu očekáváme až pět stovek lidí, takže půjde o jednu z největších karnevalových akcí v republice,“ těší se ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek. Podívaná to bude opravdu veliká. Například bruntálská Polárka připravuje masky na téma Stvoření světa, frýdecko-místecké sdružení Podané ruce chce překvapit maskami psů, klienti azylového domu Hannah z Orlové budou zase znázorňovat rozkvetlou louku. Diváci se mohou těšit také na koně, malé mažoretky i házenkáře nebo horníky v historických krojích. „V průvodu se sejdou zástupci organizací, které Nadace OKD finančně podporuje. Většinou si s nimi jen píšeme nebo mejlujeme, teď budeme mít úžasnou příležitost, abychom se navzájem lépe poznali,“ vysvětluje jeden z cílů akce Suchánek. Pět sdružení s nejlepšími maskami získá od nadace finanční dar na svou další činnost. Organizátoři zvou také veřejnost – k průvodu se mohou lidé přidat i v civilu, neformální nejméně pětičlenné skupiny s maskami mají šanci vyhrát digitální zrcadlovku.

Zdroj: OKD

Další článek: Dalkia se uchází o koupi elektrárny Dětmarovice společnosti ČEZ