NCG CAM nabízí rychlé, jednoduché a profesionální naprogramování obráběcích procesů

NCG CAM nabízí rychlé, jednoduché a profesionální naprogramování obráběcích procesů 1C Pro s.r.o. vydáno dne 24. listopadu 2021

Na českém trhu je NCG CAM novinou, ale ve světě již patří k oblíbeným CAM softwarům. Jeho vývojáři se totiž zaměřují na to, co od nich uživatelé skutečně požadují a nabízejí nástroje, které jim pomohou dosáhnout úspěchu.

Funkčnost a používání

NCG CAM je samostatné CAM řešení, které se drží koncepce jednoduchosti programování spolu s profesionálními výsledky. Tento systém se může pochlubit celou řadou inovativních funkcí, včetně adaptivního obrábění, automatické detekce kolizí nástroje a držáku nebo automatické detekce nedostupných oblastí pro daný nástroj či orientaci nástroje. Noví uživatelé ocení, že uživatelské rozhraní je plně lokalizováno do českého jazyka.

Unikátní jádro

Za zmínku určitě stojí jádro, které je navrženo tak, aby maximálně využilo výkon počítače, což zaručuje výjimečnou výpočetní rychlost strategií a samotnou stabilitu softwaru. Plná asociativita vůči CAD modelu z externího softwaru je zajištěna. Jakoukoliv změnu geometrie lze automaticky promítnout do drah nástrojů.

Licencování

V dnešní době výrobci softwaru postupně přecházejí na licenční model pronájmů, který sice láká uživatele na nižší pořizovací náklady, nicméně v dlouhodobém horizontu je to finančně nevýhodné. Toto platí obzvlášť pro firmy, které si pořídili drahé stroje a návratnost jejich investice je v dlouhodobém horizontu. NCG CAM se uživatelům zavázal, že nepřestane nabízet trvalou licenci, která je uložena na USB disku. Díky tomu si uživatel může instalovat produkt na libovolném pracovišti, pracovat bez připojení k internetu nebo z domova.

Moderní obráběcí strategie

Uživatelé mohou vybírat z celé řady frézovacích strategií pro 3osé, indexované a víceosé obrábění. Všechny nabízené strategie se drží koncepce jednoduchosti programování, prvotřídní kvality generovaných drah nástroje a HSM obrábění. Všechny dráhy nástroje jsou optimalizovány pro snížení času obrábění, zlepšení kvality povrchu obrobené plochy a zvýšení životnosti nástroje díky tomu, že jsou hladké a vzájemně tečně napojené tak, aby byl zabezpečen plynulý chod stroje.

Všechny dostupné strategie lze využít i při indexovaném obrábění, a tím ještě více zefektivnit obrábění v podobě snížení počtu upnutí obrobku, zlepšení záběrových podmínek nástroje nebo zmenšení vyložení nástroje.

Víceosé obrábění

Silnou zbraní NCG CAM je víceosé obrábění, které je založeno na známém systému Module Works. Uživatelé mají plnou kontrolu nad řízením čtvrté a páté osy strojů. Náklon nástroje lze řídit bodem, křivkou, plochou nebo body. Samozřejmostí je možnost nastavit si dopředný/zpětný a boční náklon či omezit náklon nástroje úhlovým rozsahem. Díky těmto možnostem lze obrábět turbíny, sací potrubí, formy a jiné tvarově složité součásti.

Důležitou součástí víceosého obrábění je kontrola nad kolizemi, zajišťující bezpečné obrábění. V tomto ohledu NCG CAM poskytuje nástroje, které dokáží kolizím zamezit. Uživatel si nastaví bezpečnou vzdálenost držáku od modelu nebo upínek a zvolí si, zda se má nástroj v případě kolize vyklonit, navrátit v ose nebo kolizní oblasti vynechat. Pro plnou kontrolu nad obráběcím procesem je u víceosého obrábění výhodné využít strojní simulaci, která je součástí 5 osého modulu.

Makra a složené cykly

Výrazné ušetření programovacího času nabídnou makra a složené cykly. Makro je uložený technologický postup obrábění jednoho dílu, který lze v rychlosti aplikovat na nový díl či jinou geometrii. Programátoři si tak mohou odladit technologie na jednotlivé materiály a typy výrobků, které mohou obratem použít pro budoucí zakázky.

Složené cykly umožní aplikovat typický postup výroby děr na novém dílu. Uložit zde lze například navrtání, vrtání, frézování zahloubení a vytvoření závitu.

Podpora

Plnou podporu produktů včetně distribuce, lokalizace, školení a úprav postprocesorů zajišťuje firma 1C Pro.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.