Nová generace mikro PLC od IDEC

REM-Technik s.r.o.
— vydáno 25. dubna 2018

PLC vhodné pro řízení strojů, celých výrobních zařízení nebo jen malých linek a s podporou IoT, představuje společnost
REM-Technik. Nová generace IDEC MicroSmart FC6A Plus nabízí možnost až 2060 vstupů/výstupů.

MicroSmart FC6A série je dostupná ve více typech CPU: Model 16/32 I/O má 8/16 vstupů a 8/16 reléových nebo tranzistorových výstupů. Každý model také obsahuje integrovaný analogový vstup 0-10 V DC s 12bitovým rozlišením. Dále mohou být základní moduly rozšířený o analogové, komunikační (sériová linka) nebo Bluetooth karty.

Japonská společnost IDEC se snaží vyvíjet PLC jednotky takové, aby z nich jejich uživatelé profitovali a zároveň mohli při jejich používání využít moderní technologie. FC6A Plus je jedním z prvních mikro PLC na světě s plnohodnotným přístupem pro aplikace z libovolného iOSu, smartphonu nebo tabletu s Androidem. Pomocí aplikace WindEDIT Lite si mohou uživatelé nahrát a stáhnout uživatelské programy, monitorovat a řídit všechny parametry v PLC, monitorovat a vymazat stav chyb PLC, spustit a zastavit PLC, odesílat a načítat programové a logované soubory do cloudové databáze a spravovat vloženou paměťovou kartu SD.

FC6A Plus obsahuje i volitelný bezdrátový komunikační adaptér Bluetooth, který uživatelům umožňuje monitorovat PLC a stahovat/nahrávat programy z libovolného počítače nebo notebooku s technologií Bluetooth. Navíc FTP komunikace umožňuje uživatelům konfigurovat FC6A Plus jako FTP klient nebo server pro přenos programů a protokolovaných dat mezi serverem a PLC, což poskytuje pohodlný a efektivní způsob vzdálené komunikace s PLC.

Podrobnější informace o jednotlivých typech systému FC6A Plus můžete najít na stránkách společnosti REM-Technik zde (https://www.rem-technik.cz/ridici-systemy/idec-ridici-system-fc6a/cpu-fc6a-plus/).

O společnosti IDEC:

Japonská společnost Idec byla založena roku 1945, od doby svého působení na trhu se propracovala do předních řad v distributorství komponent pro průmyslovou automatizaci. IDEC dodává produkty po celém světě, přičemž poskytuje i výborný servis. Cílem IDEC je dodávat bezpečné, efektivní ale i cenově přijatelné řešení pro různé průmyslové potřeby.

Distributorem na českém a slovenském trhu je společnost REM-Technik s. r. o., která od roku 2002 dodává na český i slovenský trh techniku a komponenty pro průmyslovou a domovní automatizaci. www.rem-technik.cz / www.idec.cz www.rem-technik.sk / www.idec.sk

Další článek: PPF dokončila nákup plzeňské Škody Transportation