Nové servisní středisko společnosti Brose CZ je v Ostravě

Redakce Redakce
— vydáno 10. dubna 2018

Výrobce automobilových komponent Brose CZ otevřel v Ostravě servisní středisko počítačových služeb. Poskytuje podporu skupině Brose po celém světe. Pracuje v něm 25 specialistů, firma chce jejich počet zvednout až na 50.

Brose CZ působí v Kopřivnici na Novojičínsku, kde vyrábí hlavně sedadlové systémy, a v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, kde produkuje zámkové systémy dveří. Celkem má v Česku přibližně 3400 zaměstnanců a je tak největším výrobním závodem skupiny Brose. V loňském roce dosáhl podnik obratu 20,7 miliardy korun.

Servisní středisko se v Ostravě nachází v prostorech Moravskoslezského inovačního centra (MSIC) u Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Počet zaměstnanců servisního střediska chce firma zvýšit co nejdříve. Pro programátory a specializované pozice má otevřených 15 pozic.

Výkonný ředitel MSIC Pavel Csank řekl, že Brose je pro centrum jedním z klíčových partnerů pro další spolupráci v automatizaci a digitalizaci výroby. Servisní pracoviště se podle něj postupně bude rozvíjet. "Hlavní směry, kudy se to pracoviště rozvíjí, plně zapadají do dlouhodobé strategie Moravskoslezského inovačního centra, kdy my se specializujeme na digitalizaci výroby, na automotive a na využití digitálních technologií ve zdravotnictví," řekl Csank.

Firma hledá zaměstnance i pro závody v Kopřivnici a v Rožnově. Poptávka je především po dělnických profesích, zájem je také o techniky i vysoce kvalifikované vývojáře.

Brose se sídlem v Německu patří mezi největší rodinné firmy na světě působící v automobilovém průmyslu. Kromě mechatronických systémů do dveří a sedadel aut podnik vyvíjí a vyrábí elektrické motory, pohony a elektroniku pro řízení, brzdy, převodovky a chlazení motorů. Závod Brose CZ byl založen v roce 2003.

Další článek: Hüner bude s ArcelorMittal Ostrava řešit prodej hutí