Nový pětiosý obráběcí stroj se uvedl výhrou zlaté medaile

Redakce Redakce
— vydáno 15. října 2013

Mnoho zástupců firem na strojírenském veletrhu v Brně představovalo zájemcům nové exponáty. Mezi nimi i Kovosvit MAS, který si za svou novinku dokonce odvezl zlatou medaili.

Nové frézovací pětiosé obráběcí centrum se stavebnicovou konstrukcí české strojírenské firmy Kovosvit MAS dělá svým strojařům a celé firmě radost. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně za něj totiž získali Zlatou medaili za nejlepší inovační exponát vzniklý ve smluvní spolupráci firem s tuzemskou výzkumnou organizací.

Frézovací multifunkční pětiosé obráběcí centrum se stavebnicovou konstrukcí. Foto: Markéta Gojná

Experti z Kovosvitu na výrobku spolupracovali s vědci a studenty strojírenských fakult a výzkumných center Českého vysokého učení technického v Praze a Vysokého učení technického v Brně. Ti měli například na starost výpočty týkající se konstrukce stroje.

Vnitřní část obráběcího centra. Foto: Markéta Gojná

Multifunkční stroj, který slouží k vertikálnímu pětiosému obrábění, se může používat při výrobě lopatek do turbín, energetických dílců, leteckých motorů a dalších výrobků. „Ve srovnání s konkurencí je určitě parametricky lepší, bude i cenově konkurenceschopný. Je to kvalitní český výrobek,“ zhodnotil obráběcí stroj vedoucí marketingu společnosti Martin Volný. Mezi přednosti stroje patří mimo jiné i dynamika, která zaručuje rychlé a plynulé otáčení obrobku v prostoru. 

Další článek: SolidCAM zve na webinář Progresivní technologie iMachining