Objevte budoucnost se společností DATRON – TECHNOLOGY CZ

DATRON-TECHNOLOGY CZ s.r.o.
— vydáno 15. dubna 2019

Na čtvrtek 11. dubna připadl již třetí ročník technologického semináře, který pořádá společnost DATRON – TECHNOLOGY CZ v brněnském sídle společnosti. Zajímavý seminář s názvem „Objevte budoucnost“ návštěvníkům nabídl praktické ukázky obrábění i pestrý doprovodný program.

Úvod semináře patřil uvítání návštěvníků, jehož se ujal jednatel pořádající společnosti Ing. Jiří Malůš. V krátkosti všechny přítomné seznámil nejen s připraveným programem, ale připomněl také padesátileté výročí od založení společnosti DATRON AG v Německu. Tomuto významnému jubileu bude dle slov Jiřího Malůše věnována i letošní expozice na MSV v Brně, kde bude možno blíže pohlédnout na vývoj celé společnosti. Technologické semináře v Datronu jsou především o možnostech vyzkoušet si individuální práci na špičkových CNC strojích s řídicím systémem NEXT, jehož základ tvoří velký dotykový displej s dlaždicovým designem a intuitivním ovládáním. "Řídicí systém NEXT splňuje moji vlastní vizi o tom, jak já sám bych chtěl v budoucnosti obsluhovat CNC stroje", uvedl během svého proslovu Jiří Malůš a upřesnil, že DATRON neustále pracuje na zdokonalení svých produktů a naplňování vizí vlastních, i vizí zákazníků.

CNC stroj DATRON neo představil čtyřosé simultánní obrábění. Praktická ukázka patřila obrábění pouzdra kamery a speciálnímu otvíráku na láhve.

Právě budoucnost a plány společnosti blíže představil Sven Kreusel, z německé pobočky, který však neopomenul i poděkování všem kolegům a zákazníkům, kteří mají vizionářské a inovativní myšlenky, díky nimž je DATRON posouván stále kupředu. Svoji prezentaci dále věnoval bližšímu představení CNC frézovacích strojů, frézovacích nástrojů, řídicímu programu NEXT či sortimentu gravírování. Dopolední blok přednášek dále patřil partnerům Datronu a sice zástupcům VUT Brno, kteří představili projekt s názvem "Nové přístupy v multimetrické diagnostice vysokorychlostních vřeten strojů DATRON" a dále společnosti SolidCAM CZ, jež byla zastoupena Ivanem Cimrem, který hovořil na téma vývoje a testování postprocesorů a blíže představil i průvodce technologií iMachining. Více o těchto projektech se můžete dozvědět prostřednictví prokliků na webové stránky, které najdete na konci článku. 

Část doprovodného programu patřila kreslíři Daliborovi Krchovi, jenž v průběhu akce vytvořil umělecké dílo na náhodné téma, kterým se, dle prvního losu z mnoha uvedených návrhů, stalo Agresivní manželka.

Zbývající prostor semináře společnosti DATRON – TECHNOLOGY CZ, byl věnován především praktickým ukázkám obrábění. Stroj DATRON neo předvedl výrobu pouzdra kamery či otvíráků na láhve a o obrábění ze dvou stran se postaral CNC stroj M8Cube, na němž probíhala výroba longboardu. Jak jsme zmínili již v úvodu, byl pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. Speciálním hostem byl mladý kreslíř Dalibor Krch (MAX), který přímo na místě předvedl své umění a namaloval obraz na náhodné zadání, které vzešlo z návrhů návštěvníků. Zajímavým bodem akce bylo i slavnostní otevření B2Gallery v přilehlých prostorách. Strojařinou nabitý den zakončila jízda pivní šalinou městem Brnem a chutná večeře v nedaleké restauraci. Technologické semináře v podání zástupců společnosti DATRON – TECHNOLOGY CZ mají laťku posazenou hodně vysoko a rozhodně stojí za vaši pozornost a návštěvu.

DATRON – TECHNOLOGY CZ s. r. o., působí na trhu od roku 1995 na celém území Slovenské a České republiky. Patří ke specializovaným firmám zabývajícím se CNC obráběcími stroji pro vysokorychlostní frézování neželezných kovů a plastů, měřením dynamiky vozidel a souvisejícími informačními technologiemi. Zákazníkům nabízí CNC frézovací a nanášecí systémy od německé společnosti DATRON AG, které najdou široké uplatnění v aplikacích přesného frézování, vrtání a gravírování v mnohých odvětvích průmyslu – od výroby předních panelů a skříněk pro různá zařízení, přes opracování profilů, výrobu forem, razících štočků až po výrobu designerských prototypů a výrobky pro reklamní průmysl, nebo i aplikace pro výrobu zubních náhrad a implantátů. 

Více na: www.www.datrontechnology.cz , www.solidcam.com , www.dotaceeu.cz , www.fme.vutbr.cz

Iva Duroňová, STROJIRENSTVI.CZ

Další článek: Genius loci zlínských zákaznických dnů