Rychlý přehled

 • Česko-korejská jaderná spolupráce se prezentovala na sympoziu v Praze

  11. dubna se v Praze uskutečnilo Česko-Korejské jaderné sympozium. Jeho hlavním cílem bylo zhodnocení dosavadních výsledků česko-korejského výzkumu v oblasti jaderné energetiky. Zároveň společnost KHNP vyvinula pro ČVUT simulátor svého reaktoru APR1000, který je určený pro školení odborníků v ovládání této technologie. Více na stránkách ČVUT.

  Foto: ČVUT, David Březina
 • TEDOM vidí příležitost v transformaci polského teplárenství

  Třebíčská strojírensko-energetická skupina TEDOM expanduje do Polska. Založila společnost Polimex Energo, která bude budovat a provozovat portfolio kogeneračních jednotek pro polské teplárenské a průmyslové firmy. Ty jsou doposud z velké části závislé na uhlí a musí projít transformací. Ročně by měl TEDOM v Polsku postavit nízkoemisní zdroje o výkonu 10 MWe.

 • Vakuové komponenty od Elesa+Ganter vám padnou nejen do oka

  Přemisťování předmětů a hotových produktů ve výrobním procesu často zajišťují průmysloví roboti. Aby vše probíhalo jak má, musí mít šikovné „prstíky“, které jemně, ale zároveň dostatečně pevně uchopí přemisťovaný díl. S takovým řešením v podobě vakuových přísavek nyní přišla na trh společnost Elesa+Ganter, přední výrobce normovaných dílů na světě. Její vakuové komponenty zajistí snadnou manipulaci předmětů různých tvarů, velikostí a povrchů, a to ve všech průmyslových odvětvích. Zautomatizujete tak nejen manipulační proces s plastovými obaly, štítky a samolepkami, ale také čelními skly aut, naolejovými kovovými díly nebo čipy.

 • Snadné a účinné připevnění příslušenství k robotům

  Vakuové přísavky se díky speciálním držákům snadno připevní k průmyslovým robotům a dodají jeho ruce pevné a jemné „prsty“, k nimž vše snadno přilne a nic nepustí, dokud nedostanou signál. Držáky vakuových přísavek, které na náš troh dodává Elesa Ganter jsou vyrobeny z mosazného nebo nerezového závitového dříku a vnější či vestavěné pružiny, která tlumí nárazy vakuové přísavky a zároveň udržuje konstantní tlak s přemisťovaným břemenem. Součástí držáku je i rychlospojka pro připojení k sací hadici. Vakuové přísavky jsou vyrobeny z různých materiálů a jsou k dispozici v různých konfiguracích a velikostech (včetně mini a mikro), což umožňuje jejich použití ve všech průmyslových odvětvích.

  Foto: Elesa Ganter
 • Firma STARTECH pořizuje další špičkové stroje

  Strojírenská společnost STARTECH z Říčan u Brna se orientuje na přesné obrábění dílů pro elektronovou mikroskopii, kosmonautiku či letectví a pravidelně doplňuje výrobu o moderní stroje a špičkové technologie. Nově tak ve výrobě pracuje CNC pásová pila Pegas-Gonda Herkules X 300×300. Do robotické linky EROWA Dynamic pak byla instalována další CNC 5-osá frézka MAZAK Variaxis i-700. Firma STARTECH patří k dynamicky se rozvíjejícím firmám, která velmi dbá na kvalitu pracovního prostředí. V případě zájmu o práci
  v čisté a technologicky vyspělé výrobě se můžete podívat na aktuální nabídku pracovních pozic, kterou najdete zde.

Zobrazit nejnovější