Rychlý přehled

 • ABB uvedla novou verzi mobilní aplikace pro operátory

  ABB Ability Connected Worker je aplikace, která ve firmě udrží a nasdílí know-how zkušenějších operátorů při provádění manuálních postupů. Nová verze, kterou firma ABB uvedla v tomto roce, umožňuje snazší hledání v historii, pracovník tak vidí, jak a s jakým úspěchem jeho situaci řešil někdo před ním a může využít nejlepší postup nejúspěšnějšího kolegy. Cílem je minimalizace lidských chyb ve výrobě.

 • Škoda Auto bude propouštět stovky zaměstnanců

  Podle serveru Novinky.cz dostali vedoucí oddělení ve Škoda Auto za úkol snížit počet jejich zaměstnanců o 3 procenta. Informace o propouštění potvrdil i člen představenstva Martin Jahn. Automobilka v současné době zaměstnává přibližně 36 000 lidí.

 • Hodnota nových průmyslových zakázek v ČR klesla meziročně o 1,7 %

  Podle českého statistického úřadu u nás klesla průmyslová produkce mezi lety 2022 a 2023 o 0,7 %. „K tomuto výsledku významně přispěly poklesy v odvětvích výroby ostatních nekovových minerálních výrobků a výroby základních kovů, hutnictví a slévárenství. Oproti roku 2022 se snížila i výroba elektřiny. Celkový pokles nedokázalo zvrátit ani oživení ve výrobě motorových vozidel a ostatních dopravních prostředků,“ říká Radek Matějka, ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ.

 • Podívejte se, jak vznikala největší 3D tištěná plastika na světě – měří 28 metrů

  Fotbalové fanoušky na stadionu Allegiant v americké Nevadě nyní vítá víc než osmadvacetimetrová plastika poháru, sestavená z 226 bloků vyrobených na 3D tiskárně.
  Obří objekt prostupující přes dvě podlaží vstupní haly stadionu vyrobila firma Dimensional Innovations, která mu v souhrnu věnovala víc než 50 tisíc hodin.
  3D tiskem vznikala vnitřní konstrukce z polykarbonátu vyztuženého uhlíkovým vláknem, přičemž jen tento kompozit váží přes 24 tun.
  Povrch plastiky tvoří 1148 unikátních hliníkových plátů, v některých místech je ale pro zajímavost přiznána vrstevnatá struktura 3D tisku.

  Více informací a video z výroby najdete na webu dimin.com.

 • Nový obor Konstrukční inženýrství na VUT přijímá přihlášky do 31. března

  Vysoké učení technické v Brně otevírá nový studijní program Konstrukční inženýrství. Jeho tvůrci se inspirovali v zahraničí a přinášejí důraz na projektovou výuku a práci v týmu. Přihlášky lze podávat již nyní, až do 31. 3. 2024. Další informace o přihláškách, například o anglickém magisterském programu v Brně nebo o možnostech studia v Norsku se dočtete na stránkách univerzity.

   

Zobrazit nejnovější