Rychlý přehled

 • Barevný 3D tisk inspirovaný přírodou využívá polymer s různou strukturou povrchu

  Většina barviv, které člověk využívá, je založena na pigmentech a barvivech, zatímco barva v přírodě často vzniká interferencí nanotexturovaných povrchů s viditelným světlem. Na tomto principu je všeobecně známé pestré zbarvení kolibříků nebo proměnlivá barva chameleonů. Stejný efekt se nyní využívají při tisku 3D modelů v Beckmanově institutu pro pokročilou vědu a technologii. Techniku přímého 3D tisku s UV zářením a s využitím speciálních polymerů, vyvinula Ying Diao, docentka chemie a chemického a biomolekulárního inženýrství.

  Beckman Institute for Advanced Science and Technology

 • Saudská Arábie investuje 100 miliard dolarů do automatizace a robotiky

  Předseda vlády Saudské Arábie, princ Mohammed bin Salman založil Public Investment Fund (PIF), který aktuálně disponuje aktivy ve výši 776 miliard dolarů, a je tak jedním z nějvětších investičních fondů na světě. Na transformaci průmyslu ve své zemi, především na rozvoj automatizace, robotiky a energetiky, přidělil fond rozpočet ve výši 100 miliard dolarů firmě Alat. Tato firma se sídlem v Rijádu má ambici stát se „globálním šampionem“ v oblasti moderních technologií.

 • České firmy se mohou zúčastnit mise zaměřené na petrochemický průmysl v Gruzii

  Agentura CzechTrade pořádá pro české dodavatele a výrobce v oblasti petrochemie misi, během níž představí podnikatelské příležitosti v Gruzii. Za cenu minimálních nákladů tak můžete získat nové kontakty a reálně poznat podmínky místního trhu. Podrobnosti na stránkách CzechTrade.

 • Nové video: humanoidní robot Boston Dynamics při práci

  Humanoidní robot Atlas od Boston Dynamics v aktuálním videu ukazuje sílu, citlivost i pohyblivost, právě kombinace těchto vlastností je ve světě robotů unikátní. Ve zveřejněné aplikaci Atlas vybírá automobilové vzpěry z vertikálního polohy a umisťuje je do horizontálního zásobníku ve výšce ramen. Zájem o humanoidní roboty roste zejména v logistice, ale testují je už i některé automobilky.

 • Získejte 100% slevu na metrologické školení v hodnotě 24 000 korun

  Ve výzkumném vědeckém centru CEITEC v Brně se ve dnech 13. a 14. března koná metrologický seminář, kterého se můžete zúčastnit za velmi výhodných podmínek. Téma školení je 3D přesné měření na CMM a skenování laserem. Více informací najdete na stránkách pořadatele.

Zobrazit nejnovější