Rychlý přehled

 • České firmy se mohou zúčastnit mise zaměřené na petrochemický průmysl v Gruzii

  Agentura CzechTrade pořádá pro české dodavatele a výrobce v oblasti petrochemie misi, během níž představí podnikatelské příležitosti v Gruzii. Za cenu minimálních nákladů tak můžete získat nové kontakty a reálně poznat podmínky místního trhu. Podrobnosti na stránkách CzechTrade.

 • Nové video: humanoidní robot Boston Dynamics při práci

  Humanoidní robot Atlas od Boston Dynamics v aktuálním videu ukazuje sílu, citlivost i pohyblivost, právě kombinace těchto vlastností je ve světě robotů unikátní. Ve zveřejněné aplikaci Atlas vybírá automobilové vzpěry z vertikálního polohy a umisťuje je do horizontálního zásobníku ve výšce ramen. Zájem o humanoidní roboty roste zejména v logistice, ale testují je už i některé automobilky.

 • Získejte 100% slevu na metrologické školení v hodnotě 24 000 korun

  Ve výzkumném vědeckém centru CEITEC v Brně se ve dnech 13. a 14. března koná metrologický seminář, kterého se můžete zúčastnit za velmi výhodných podmínek. Téma školení je 3D přesné měření na CMM a skenování laserem. Více informací najdete na stránkách pořadatele.

 • V Norsku se mohutně investuje do modernizace železnic

  Skandinávská kancelář CzechTrade informovala o rozsáhlých investicích do zvýšení spolehlivosti a efektivity železniční sítě v Norsku. Jedním z velkých projektů je úprava systému napájení železniční trati Bergenlinjen mezi Hønefoss a Haugastøl. Do tohoto ambiciózního projektu, který zlepší železniční dopravu a sníží náklady na údržbu, Norsko investuje 1,9 miliardy korun. Dalším projektem jsou práce na signalizačním zařízení v nádraží v Kongsbergu. Na všechny projekty je vyčleněno osm miliard norských korun.

   

 • Robotický pes pro nevidomé má oproti živému jednu zásadní výhodu

  Na University of Glasgow testují robot, který může díky umělé inteligenci pomáhat nevidomým lidem. Jeho nevýhoda, totiž skutečnost, že není živý, milý a přátelský, je zjevná. Má ale i výhody, ta hlavní je možnost slovně informovat svého pána o tom, co se kolem děje, jaká přijíždí tramvaj nebo co se píše na ceduli, kolem které právě procházejí. Podobných projektů běží v současnosti více, o tom skotském se více dočtete zde.

  Foto: Royal National Institute of Blind People

Zobrazit nejnovější