Rychlý přehled

 • Česká republika bude zanedlouho čipovou velmocí

  Koncern Onsemi plánuje u nás investici až 46 miliard korun. V Rožnově pod Radhoštěm vybuduje velkou továrnu na výrobu polovodičů. v současné době probíhají jednání s vládou.

 • 3D tiskárnu Origin One nainstalovali v Západočeské univerzitě

  Západočeská univerzita v Plzni disponuje poměrně výjimečnou technologií 3D tisku polymerů. Jako jedni z prvních v republice používají tiskárnu Origin One od společnosti Stratasys.

 • Dotační program na digitalizaci pro malé a střední firmy od 1. 7.

  Od 1. července lze podávat žádosti na nákup technologií pro digitalizaci a automatizaci výroby. Poskytovatelem dotace pro výzvu s názvem Technologie pro MAS_CLLD je Ministerstvo průmyslu a obchodu.

 • ZEISS uzavřel partnerství s výrobcem skenerů Artec 3D

  Artec 3D vyvíjí, vyrábí a distribuuje ruční a přenosné 3D skenery. Nově k nim bude nabízet software ZEISS, tím uživatelé skenerů Artec 3D získají špičkový nástroj pro zpracování naměřených dat, zatímco ZEISS rozšíří svoji působnost a nepostradatelnost v oborů 3D skenování.

 • Plzeňský Aimtec čeká historická změna

  Aimtec je konzultační a technologická firma, která od roku 1996 podporuje výrobní a logistické společnosti na cestě digitální transformace. Během své činnosti již získala i mnohá ocenění za technologicky vyspělé inovace. V první červencový den bude vedení této úspěšné společnosti svěřeno novému lídrovi. Poprvé v historii firmy tak nebude v jejím čele stát ani jeden z jejích zakladatelů. Ti firmu svěřují do rukou jejího zkušeného manažera, ředitele divize zabývající se problematikou plánování a práce s daty, Pavla Boháče. Zakladatelé firmy, Jaroslav Follprecht a Roman Žák však budou společně působit v dozorčí radě, odkud budou mít možnost dohlížet na naplňování dlouhodobé strategie a hodnot společnosti.

  Foto: Aimtec

Zobrazit nejnovější