Rychlý přehled

 • Dotační program na digitalizaci pro malé a střední firmy od 1. 7.

  Od 1. července lze podávat žádosti na nákup technologií pro digitalizaci a automatizaci výroby. Poskytovatelem dotace pro výzvu s názvem Technologie pro MAS_CLLD je Ministerstvo průmyslu a obchodu.

 • ZEISS uzavřel partnerství s výrobcem skenerů Artec 3D

  Artec 3D vyvíjí, vyrábí a distribuuje ruční a přenosné 3D skenery. Nově k nim bude nabízet software ZEISS, tím uživatelé skenerů Artec 3D získají špičkový nástroj pro zpracování naměřených dat, zatímco ZEISS rozšíří svoji působnost a nepostradatelnost v oborů 3D skenování.

 • Plzeňský Aimtec čeká historická změna

  Aimtec je konzultační a technologická firma, která od roku 1996 podporuje výrobní a logistické společnosti na cestě digitální transformace. Během své činnosti již získala i mnohá ocenění za technologicky vyspělé inovace. V první červencový den bude vedení této úspěšné společnosti svěřeno novému lídrovi. Poprvé v historii firmy tak nebude v jejím čele stát ani jeden z jejích zakladatelů. Ti firmu svěřují do rukou jejího zkušeného manažera, ředitele divize zabývající se problematikou plánování a práce s daty, Pavla Boháče. Zakladatelé firmy, Jaroslav Follprecht a Roman Žák však budou společně působit v dozorčí radě, odkud budou mít možnost dohlížet na naplňování dlouhodobé strategie a hodnot společnosti.

  Foto: Aimtec
 • S digitálním dvojčetem skladu vám neproklouzne ani myš

  Digitální 3D mapy aktualizované v reálném čase jsou základem intralogistiky budoucnosti. V rámci nedávno dokončeného výzkumného projektu ARIBIC (Artificial Intelligence-Based Indoor Cartography), byla data pro digitální dvojče skladu získávána automaticky pomocí senzorů v průmyslových vozících STILL. Z těchto senzorů byla data následně propsána do digitální verze, přenášena do cloudu a rozšiřována o sémantické informace. Na jejich základě je možné porovnávat skutečný stav skladu se systémem pro jeho správu (WMS) a automaticky identifikovat všechny nesrovnalosti. Vytvořená digitální mapa se všemi daty poskytuje živý obraz o stavu zásob ve skladu, protože vozíky jsou stále v pohybu a provádějí aktualizaci dat v reálném čase. Vzniká tak digitální dvojče s významně lepší kvalitou dat a zároveň se snižuje administrativní zátěž zaměstnanců.

  Digitální dvojče skladu tedy přináší nejen transparentní lokalizaci skladových zásob, ale i průběžné informace o poloze manipulační techniky, jak té ovládané manuálně, tak i automatické bez řidiče. To umožní dokonalou optimalizaci tras a skladových struktur. Tím se rozšiřují možnosti pro skladování zásob v reálném čase a automatické objednávání materiálu na základě propojení se systémem pro plánování podnikových zdrojů. Společnost STILL začne již v příštím roce zavádět výsledky výzkumu do praktických produktů a zahájí instalace pro ověření tohoto konceptu v reálném prostředí.

  Foto: STILL
 • Dny obrábění CERATIZIT vám nesmí uniknout

  Již čtvrtý ročník setkání strojařů ve Velkém Meziříčí se uskuteční v termínu 23. 9. – 27. 9. 2024 v Technickém centru společnosti CERATIZIT. Během Týdne obrábění se můžete těšit na program nabitý novinkami, zajímavými tématy, skvělými hosty a samozřejmě i na praktické ukázky obrábění na strojích. Vysoká profesionální úroveň akcí je u tohoto výrobce a dodavatele obráběcích nástrojů běžným standardem. Letos navíc pořadatelé slibují nové rozvržení programu, který umožní zvolit a zacílit pozornost přesně na tu oblast, jež je pro vás nejvíce zajímavá. V posledním týdnu v září proto rozhodně stojí za to, naplánovat si cestu do Velkého Meziříčí a plně si užít špičkového obrábění.

   

Zobrazit nejnovější