Rychlý přehled

 • HANNOVER MESSE zahájen. Co je na programu?

  22. dubna byl otevřen strojírenský veletrh v Hannoveru. Pokud už jste tam, jistě víte proč. Pokud jste v Česku ve své kanceláři, stojí vám za to prozkoumat pěkně zpracované webové stránky této důležité události, plné videí a čerstvých zpráv.

  Hlavními tématy jsou letos Průmysl 4.0 a Logistika 4.0, umělá inteligence, 5G sítě, bezemisní výroba a vodíkové technologie. Podrobný program neleznete zde.

 • Profika vyprodává sklad, celou řadu strojů nabízí se slevou

  Profika otevírá nový sklad strojů, ty ze staršího proto vyprodává a nabízí je za výrazně výhodnější ceny. Zájemci tak mohou pořídit stroje od nejmenšího průměru tyče například dlouhotočný automat Hanwha XD10Y až po vlajkovou loď mezi Swiss Turn, tříkanálový stroj STL42HN do průměru tyče 42 mm. Všechny nabízené stroje jsou s protivřetenem s velkým množstvím nástrojových jednotek včetně poháněných a podavačem tyčí.

 • Kovosvit MAS je v insolvenci, polovině zaměstnanců dluží výplatu

  Výrobce obráběcích strojů ze Sezimova Ústí Kovosvit MAS Machine Tools se delší dobu potýká s nedostatkem zakázek. Nyní jeho věřitel požaduje zaplacení více než 20 milionů korun. Přibližně 200 zaměstnancům firma nevyplatila mzdy za březen. Generální ředitel firmy Jan Kočvara před několika dny rezignoval. Výsledkem této situace je zahájení insolvenčního řízení s touto legendou českého strojírenství.

 • Soustruhy k rychlému dodání od firmy Consorta

  Společnost Consorta na náš trh dodává obráběcí centra světových výrobců i bohaté příslušenství pro pestrou škálu strojírenských provozů. V rámci jarní akce můžete využít rychlé dodávky skladových strojů. Poříďit si můžete mechatronický soustruh Jaguar nebo univerzální hrotový soustruh Studturn. Aktuální nabídku skladových strojů pak najdete zde.

 • Huisman představil svůj největší jeřáb. Jeho výška je 225 metrů

  Společnost Huisman Czech Republic dokončila významný projekt, když navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb, který bude využíván k instalaci generátorů velkých větrných turbín. Zařízení bylo speciálně navrženo pro společnost BMS Heavy Cranes, globálního dodavatele v oblasti jeřábů a těžkých zdvihacích zařízení.

  Jeřáb se skládá z více než 150 hlavních svařenců a různých menších součástí. Během výrobního procesu bylo třeba sestavit řadu částí. Ve sviadnovském závodě úspěšně implementovali a otestovali komplexní řídicí systém jeřábu. Testování probíhalo na specializované dráze, která přesně kopírovala reálné pohyby jeřábu.

  Značná část práce pak byla vykonána pomocí automatizace. Svařovací roboty svařovaly díly přesahující 15 metrů a provedly pozoruhodných 60 % svařovacích úkonů, což je poměr, který výrazně převyšuje to, co je běžné v tradiční výrobě. Velké rozměry jeřábu si vyžádaly přepravu jednotlivých součástí z České republiky do Dánska, kde byl následně kompletní jeřáb smontován. Pro účely přepravy bylo využito celkem 150 nákladních vozidel, přičemž 92 z nich bylo speciálně navrženo pro přepravu nadrozměrných nákladů. Přepravovaný objekt měl maximální délku 20 metrů a šířku 4,5 metru. Všechny součásti jeřábu, od návrhu až po výrobu, byly dokončeny ve Sviadnově, pouze několik komponentů jeřábu bylo dodáno odjinud.

  Foto: Hiusman
  Foto: Huisman

Zobrazit nejnovější