Rychlý přehled

 • Integrovaná střední škola v Hodoníně se dočká moderních frézařských dílen

  Frézařským dílnám v Integrované střední škola v Hodoníně hrozilo uzavření z důvodu nevyhovujícící statiky. Kraj schválil jejich záchranu, jednak dojde k opravě budovy a v druhém sledu k modernizaci strojového parku.

 • HP a Ferrari představí nové společné logo

  Dvě ikonické světové společnosti uzavírají nové, několikaleté partnerství. Spojení dvou celosvětově známých a úspěšných značek se vyznačuje společným závazkem rozvíjet udržitelné inovace a urychlovat účelné technologie v týmu Scuderia Ferrari Formula 1, týmu Scuderia Ferrari Esports a Scuderia Ferrari Driver Academy. Ferrari bude nově využívat pokročilé technologie a služby HP, včetně adaptivních počítačů a zařízení, produktů a služeb pro spolupráci a tiskových funkcí, které pomohou zvýšit výkon na trati i mimo ni.

  Logo HP se poprvé objeví na vozech F1 před Velkou cenou Miami, která je naplánována na 3.-5. května, kdy tým začne závodit jako Scuderia Ferrari HP. Pod novou značkou bude závodit také tým Scuderia Ferrari Esports a vůz Scuderia Ferrari řízený Mayou Weugovou v čistě ženské sérii F1 Academy, zahájené v roce 2023.

 • Perovskity mohou zdvojnásobit výrobu energie ze slunečního záření

  Absolvent FSI Pavel Klok získal tříleté stipendium pro mladé vědce. V centru jeho zájmu jsou perovskity – materiály objevené na Urale v roce 1839 s potenciálem nahradit například křemík ve fotovoltaických panelech. Takové solární články by mohly být až dvojnásobně účinné než ty současné. „Soustředím se na nový způsob charakterizace materiálu, který by mohl pomoci v jeho optoelektronické aplikaci, zejména fotovoltaice, ale třeba také u LED diod, případně pro detekci ionizujícího záření,“ říká Pavel Klok.

 • Divizi Industry společnosti Schneider Electric vede nová manažerka

  Schneider Electric patří mezi nejvýznamnější dodavatele softwarových řešení pro řízení energií a průmyslovou automatizaci na světě a je průkopníkem v oblasti digitální transformace průmyslu. Počátkem března získala divize Industry pro Českou republiku novou obchodní ředitelku. Stala se jí zkušená obchodní manažerka s bohatou praxí z technicky náročného prostředí – mezinárodních společností Honeywell či Microsoft, Magda Blouin. Jejím cílem bude nejen zvyšovat tržní podíl Schneider Electric, ale také podporovat obchodní výsledky týmů systémových integrátorů, výrobců strojů a průmyslových koncových uživatelů. Její příchod do Schneider Electric představuje posílení vedení společnosti v oblasti prodeje a strategického rozvoje, a to v souladu s vizí společnosti, že digitalizace a elektrifikace jsou cestou k udržitelnosti.

 • Stratasys zpřesnil 3D tiskárnu H350 a uvádí její vylepšenou verzi

  Firma Stratasys představila zdokonalenou technologii SAF HighDef Printing a s ní související tiskárnu H 350 verze 1.5. 3D tiskárna H350 je od počátku určena pro sériovou výrobu koncových dílů z plastů. Uživatelům se nyní dostává do rukou ještě přesnější nástroj, firmware s rozšířením pro přesný tisk si mohou nainstalovat bez dalších nákladů i současní uživatelé H350.

Zobrazit nejnovější