Rychlý přehled

 • Stratasys zpřesnil 3D tiskárnu H350 a uvádí její vylepšenou verzi

  Firma Stratasys představila zdokonalenou technologii SAF HighDef Printing a s ní související tiskárnu H 350 verze 1.5. 3D tiskárna H350 je od počátku určena pro sériovou výrobu koncových dílů z plastů. Uživatelům se nyní dostává do rukou ještě přesnější nástroj, firmware s rozšířením pro přesný tisk si mohou nainstalovat bez dalších nákladů i současní uživatelé H350.

 • Přechodové lávky pro námořní průmysl se vyrábí ve Sviadnově

  Lávky, známé také jako teleskopické přístupové mosty (TAB), slouží k bezpečnému a snadnému spojení mezi plavidlem a offshore plošinou. Huisman Czech Republic dodá nizozemské společnosti SMST celkem devět těchto přechodových lávek ve dvou variantách, jednou s dosahem 25 metrů a průchozí šířkou 1,2 metru, druhou s dosahem 30 metrů a ve stejné šířce. Jedná se o technologicky vyspělá zařízení, která splňují nejnáročnější požadavky námořního průmyslu. Po dokončení montáže lávky ve sviadnovském závodu se zkontroluje veškerá instalace kabeláže a hydrauliky. Následně tým zaměstnanců Huisman Czech Republic zařízení postupně oživí, zprovozní a otestuje jeho funkce a limity. Po úspěšném provozním testu přichází na řadu finální test za účasti zástupců zákazníka.

  Lávky jsou osazeny systémem kompenzace pohybu, který umožňuje bezpečný přechod i v případě houpání lodi na vlnách. Teleskopická část můstku dosedne na plošinu a hydraulický systém s ní zajišťuje trvalý kontakt. Výroba prvních čtyř kusů přechodových lávek v Huisman Czech Republic začala v roce 2023, dokončení a plné otestování je naplánováno na první polovinu roku 2024. Zároveň se již začaly svařovat další kusy, rozměrově o trochu větší, které budou dokončeny na začátku roku 2025. Po dokončení bude zakázka převážena ze Sviadnova do přístavu v Nizozemí, kde se lávky nainstalují přímo na loď.

  foto: Gangway
 • Vše co potřebujete vědět o AI a kyberbezpečnosti se dozvíte v Brně

  Regionální hospodářská komora Brno (RHK), INDUSTRY CLUSTER 4.0 a CyberSecurityHub CZ zvou na odbornou konferenci, která se bude věnovat otázkám využití umělé inteligence v průmyslové praxi i požadavkům na kybernetickou bezpečnost v souvislosti s využitím AI. Chcete-li znát odpovědi na pestrou škálu dotazů z této oblasti, zapište si termín 16. 5. 2024 a vydejte se do sídla RHK Brno na brněnské výstaviště. Konference je bezplatná a účastníkům slibuje zajímavý odborný program. Registraci zvládnete a všechny potřebné informace najdete zde.

 • Nová linka NSK zvýší úroveň distribučních služeb

  Linka vybudovaná za 1,6 miliónu eur v evropském distribučním centru společnosti v Tilburgu v Nizozemí, zvýší úroveň služeb pro zákazníky na klíčových evropských trzích, mezi něž patří Německo, Francie, Itálie a další země a umožní dodávat lineární vedení kdekoli na celém kontinentu během několika dní. Na nové lince může expertní výrobní tým společnosti NSK Europe přiřezávat lineární vedení na požadované délky, obrábět úkosy na kolejnicích, brousit lišty, měnit předpětí, montovat vozíky na kolejnice, vedení značit laserem podle požadavků zákazníka, výrobky umýt, a nakonec je dokonale zabalit, aby se zabránilo možnému poškození během přepravy.

  Po dosažení plné kapacity dosáhne linka s akreditací ISO 9001 výrobního výkonu více než 1 000 kusů týdně.

  Slavnostní otevření se uskuteční 15. května 2024. Tato akce, jejíž součástí budou komentované prohlídky nové linky, živé demonstrace a prezentace zdůrazňující úsilí společnosti NSK Europe v oblasti inovací a zvyšování kvality, představuje významný milník na cestě společnosti k excelentní výrobě.

 • Společnost ŽĎAS investuje do výroby a zve na den otevřených dveří

  Investice do nákupu magnetických desek proběhla v Divizi Strojíren a týkala strojů W105 CNC, WHQ13 CNC, FRVD 20. Díky upínání pomocí magnetických desek dochází k výrazné úspoře času i nákladů. Společnost ŽĎAS do modernizace technologických zařízení investuje pravidelně. V současnosti zde tak probíhají i modernizace v chemické laboratoři a byla zahájena i montáž rekonstrukce na kovací lince.

  Ve středu 1. května tento tradiční strojírenský podnik pořádá Den otevřených dveří, během kterého bude možné se seznámit s vlastními produkty i výrobním provozem. Připraven je pak i atraktivní doprovodný program.

Zobrazit nejnovější