Rychlý přehled

 • Jak se optimalizovala aerodynamika dakarského speciálu

  Tradičně se proudění vzduchu kolem předmětů ověřuje v aerodynamickém tunelu, což je ale nákladné a zdlouhavé. Dakarský speciál Martina Prokopa byl optimalizován pomocí počítačových výpočtů. Vůz typu pick-up brzdila hlavně jeho korba a slabinou bylo také proudění kolem předních kol. Odpor vzduchu u vozu Ford Raptor se týmu TechSoft Engineering podařilo snížit o 30 procent.

  Foto: TechSoft Engineering

   

 • Inženýrská platforma BMW Group bude založena na 3DEXPERIENCE

  Dassault Systèmes a BMW Group uzavřely dlouhodobé strategické partnerství, cílem je urychlování vývoje produktů díky platformě 3DEXPERIENCE. Všechna oddělení pracují na virtuálním dvojčeti, které lze přizpůsobit pro varianty jednotlivých modelů. To zjednodušuje opakované použití komponent, snižuje složitost a zkracuje dobu vývoje. Platforma rovněž umožňuje bezproblémovou migraci stávajících IT řešení a rozšiřuje inženýrskou platformu o disciplíny, jako je modelování a simulace.

   

 • ABB uvedla novou verzi mobilní aplikace pro operátory

  ABB Ability Connected Worker je aplikace, která ve firmě udrží a nasdílí know-how zkušenějších operátorů při provádění manuálních postupů. Nová verze, kterou firma ABB uvedla v tomto roce, umožňuje snazší hledání v historii, pracovník tak vidí, jak a s jakým úspěchem jeho situaci řešil někdo před ním a může využít nejlepší postup nejúspěšnějšího kolegy. Cílem je minimalizace lidských chyb ve výrobě.

 • Škoda Auto bude propouštět stovky zaměstnanců

  Podle serveru Novinky.cz dostali vedoucí oddělení ve Škoda Auto za úkol snížit počet jejich zaměstnanců o 3 procenta. Informace o propouštění potvrdil i člen představenstva Martin Jahn. Automobilka v současné době zaměstnává přibližně 36 000 lidí.

 • Hodnota nových průmyslových zakázek v ČR klesla meziročně o 1,7 %

  Podle českého statistického úřadu u nás klesla průmyslová produkce mezi lety 2022 a 2023 o 0,7 %. „K tomuto výsledku významně přispěly poklesy v odvětvích výroby ostatních nekovových minerálních výrobků a výroby základních kovů, hutnictví a slévárenství. Oproti roku 2022 se snížila i výroba elektřiny. Celkový pokles nedokázalo zvrátit ani oživení ve výrobě motorových vozidel a ostatních dopravních prostředků,“ říká Radek Matějka, ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ.

Zobrazit nejnovější