Rychlý přehled

 • Kovárna VIVA shání ve Zlíně zaměstnance

  Průmyslová Kovárna VIVA ze Zlína si s produkcí přesahující 29,3 tisíc tun stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice a posiluje i svojí pozici mezi nejvýznamnějšími kovárnami v Evropě. Tržby za rok 2023 dosáhly 2,4 miliardy korun, což je o 6,5 % více než v předchozím roce a kovárna tak úspěšně čelí aktuální nestabilitě trhu. Pro rok 2024 jsou proto v plánu další investice do obnovy a modernizace kovacích linek a do produktivity výroby v objemu 129 milionu korun. I přes současnou celoekonomickou situaci pokračuje Kovárna VIVA i v náboru nových zaměstnanců. Aktuálně hledá operátory kovacích linek a další výrobní profese.

 • Zákaznické dny TAJMAC-ZPS: Do strojírenské události roku zbývá pár dnů

  Termín konání oblíbených zákaznických dnů společnosti TAJMAC-ZPS, letos připadl na čtvrtek 18. a pátek 19. 4. 2024. Do zahájení akce tak zbývá už jen pár dnů. Registraci je pak možné provést do 17. 4., přes formulář www.tajmac-zps.cz/navratka-zd2024. Všichni návštěvníci se můžou těšit na pestrý program, přehlídku nejnovějších trendů a produktů pro strojírenské a průmyslové provozy, které zde představí zhruba sedmdesát spoluvystvovatelů. Scházet nebudou organizované prohlídky firmy, včetně slévárny, která je každý rok skutečně velkým tahákem. Pro odbornou veřejnost pak bude opět připravena soutěž o hodnotné ceny. Ucelený program celé akce najdete na stránkách www.tajmac-zps.cz a určitě vás přesvědčí o tom, že termín letošních zákaznických dnů stojí za zápis do vašich nabitých diářů a samozřejmě i výlet do Zlína.

 • Osud společnosti ČKD Blansko Holding zpečetil ruský akcionář

  Strojírenský podnik, jehož výrobky kdysi putovaly do celého světa čelí masivním ekonomickým problémům. Tradiční výrobce vodních turbín dluží dle dostupných zdrojů 300 milionů korun a míří do úpadku. Jediným akcionářem společnosti ČKD Blansko Holding je ruský Ťažmaš. Poslední kapkou se tak staly mezinárodní sankce ohledně válečného konfliktu na Ukrajině a zmrazení akcií. O věhlasu blanenských strojíren a umu zdejších strojařů už se tak další generace budou pravděpodobně dozvídat jen díky vzpomínkám pamětníků a četným úspěchům, které jsou vepsány do historie českého průmyslu.

 • 3,6 metrů dlouhý 3D tištěný kovový díl vyřešil v USA provoz zdymydla

  Inženýrské sbory americké armády (USACE) se stále větší oblibou využívají 3D tisk. V březnu nainstalovali nový systém pro zadržování lodí na klíčovém Poeově zdymydle nedaleko Detroitu, který obsahuje i aditivně vyrobený kovový díl. Ten měří 3,6 metrů a jde o největší 3D tištěný díl využitý v USA ve stavební infrastruktuře. Důležitost hladkého provozu na zdymydle je pro američany strategická, protože se přes něj dopravuje železná ruda.

  Foto: Courtesy Asset
 • Tatra Trucks investuje do nových technologií i konstrukce

  Legendární automobilka Tatra započala rozsáhlou sérii investic do technologického vybavení. Nově pořízené špičkové technologie, které umožní zefektivnit výrobní procesy a navýšit produkci až na 2 500 vozů, představují investici ve výši 700 milionů korun. Kopřivnická automobilka nastartovala restrukturalizační procesy ve více oblastech. Aktuálně se tak poohlíží i po nových pracovnících pro oddělení vývoje a konstrukce. Novou konstrukční kancelář proto Tatra již otevřela v Brně a další plánuje v Ostravě.

  Foto: Tatra

Zobrazit nejnovější