Rychlý přehled

 • Podívejte se na první autonomní robot od ABB s inteligentní navigací

  Flexley Tug T702 je první autonomní mobilní robot od ABB. Firma jej uvádí nedlouho po akvizici společnosti Sevensense a ukazuje, jak daleko již pokročila v navigaci SLAM založené na umělé inteligenci. Výrobce uvádí, že nový software od AMR a AI navádění umožní zkrátit dobu uvedení do provozu o 20 %.

 • Robotický systém GITAI dokázal, že je schopen práce ve vesmíru

  Systém dvojice robotických ramen s dosahem 1,5 metrů od firmy GITAI USA byl podroben celé řadě testů. Hlavní probíhaly v prostředí odpovídajícím stanici ISIS na oběžné dráze. Roboty vykonávaly servisní a montážní úkoly. Systém nyní potvrdil úroveň „NASA Technology Readiness Level (TRL) 7“, tedy plnou způsobilost k reálnému vyslání a plnění úkolů ve vesmíru.

 • Věž „Weisser Turm“ je vyráběna 3D tiskem a měří 29 metrů

  Bílá věž vzniká ve švýcarské vesnici Mulegns u horského průsmyku Julier. Architekti Michael Hansmeyer a Benjamin Dillenburger ukazují, co dnes dokáže 3D tisk betonu. Hlavním nosným prvkem jsou sloupy, kterých je pro čtyřpatrovou stavbu potřeba 104. Technologicky se jedná o tisk betonu tenkou tryskou, proces vyvinula firma DBT ETHZ. Nanášené vrstvy betonu jsou jen 5 mm silné, což pomáhá rychlému zasychání a tvrdnutí materiálu.

  Foto: Parametric-architecture
 • Systém Vario-X IPC ocenila porota čestným uznáním v soutěži Zlatý AMPER

  Na veletrhu AMPER získal pozornost i ocenění systém pro decentralizovanou elektroinstalaci. Řídicí skříně přinášejí do digitalizovaného a automatizovaného světa řadu omezení, proto dává smysl, aby se s Vario X řízení přesunulo co nejblíže ke strojům.

  Foto: Murrelektronik
 • Další nápad na doručování zásilek ve městech dronem

  Firma Zipline razí pro doručování ve městech svoji Platformu 2. Oproti většině podobných přístupů pracuje s velkým dronem ve výšce stovek metrů, který na patřičné adrese spustí na laně menší droid se zásilkou o hmotnosti do 3,5 kg. Droid se dokáže i sám pohybovat pomocí trysek, aby dorazil na místo určení s přesností 1 m. Potom je droid vytažen lanem zpět na palubu mateřského dronu. Zda má tento nápad šanci se uchytit posuďte sami na stránkách Zipline.

Zobrazit nejnovější