Rychlý přehled

 • Rösler nově zajišťuje celosvětovou distribuci strojů GPAINNOVA

  Společnost Rösler je již delší dobu výhradním distributorem strojů průmyslové řady DLyte společnosti GPAINNOVA na německém trhu. Nyní však převezme celosvětovou distribuci strojů pro opracování karbidových řezných nástrojů GPAINNOVA, jakož i jejich individuální vývoj a servis. Tyto stroje využívají patentovanou technologii DryLyte pro povrchovou úpravu cementovaných karbidů a mají nahradit metodu vlečného broušení úpravu jako standardní proces pro korekci ostří řezných nástrojů z tvrdokovu, což povede k ještě efektivnějším a lepším nástrojům. Kromě toho společnost GPAINNOVA úzce spolupracuje se společností Rösler na dalším vývoji karbidové řady DLyte a základního procesu DryLyte.

 • ZKL plánuje další investice

  Společnost ZKL je lídrem v oblasti výroby valivých ložisek a pravidelně tak investuje do nových produktivnějších technologií. V letech 2022-2024 plánuje brněnský výrobce proinvestovat cca 500 milionů korun. Zhruba 50 milionů korun je přitom vyčleněno pro vlastní energetickou soběstačnost na výstavbu fotovoltaické elektrárny na střechách výrobních závodů.

 • V létě propustí Zetor polovinu zaměstnanců, omezuje výrobu v Brně

  Zetor Tractors, brněnský výrobce traktorů, propustí na konce července 160 pracovníků z celkových 300. Jde o součást rázných škrtů ohlášených již v minulém roce. Zetor v Brně končí s výrobou vlastních motorů a převodovak, zachová si vývoj, obchod a sestavování traktorů pro Evropský a americký trh.

 • Indii mají pod kontrolou české radary

  Výrobce aktivních radarových systémů ELDIS Pardubice, získal významnou zakázku v Indii. Do konce roku 2026 dodá do této země celkem 20 radarů. V Indii je Eldis úspěšný dlouhodobě. Jeho radary již dnes pokrývají prakticky celý vzdušný prostor země. Kromě toho firma aktuálně řeší zakázku i od indického námořnictva a pobřežní stráže na 11 kombinovaných radarů a navíc vyhrála i tendr na dodávku přesného přibližovacího radaru nové generace pro organizaci HAL.

 • BMW tiskne ohromná chapadla pro uchopování celých podlahových sestav

  Ve své výrobě používá BMW Group 3D tisk už 30 let a celosvětově vytiskne přibližně 100 000 různých výrobků. Vedle očekávatelných produktů, jako jsou přípravky nebo prototypy se věnuje také poměrně výjimečným robotickým chapadlům pro opravdu velké výrobky. Při konstrukci těchto chapadel je snaha minimalizovat jejich vlastní hmotnost (proto je 3D tisk pro jejich výrobu tak vhodný), manipulovat pak mohou třeba střechami aut z CFRP (Polymery vyztužené uhlíkovými vlákny) nebo celými podlahovými sestavami.

  Foto: BMW Group

Zobrazit nejnovější