Rychlý přehled

 • BMW tiskne ohromná chapadla pro uchopování celých podlahových sestav

  Ve své výrobě používá BMW Group 3D tisk už 30 let a celosvětově vytiskne přibližně 100 000 různých výrobků. Vedle očekávatelných produktů, jako jsou přípravky nebo prototypy se věnuje také poměrně výjimečným robotickým chapadlům pro opravdu velké výrobky. Při konstrukci těchto chapadel je snaha minimalizovat jejich vlastní hmotnost (proto je 3D tisk pro jejich výrobu tak vhodný), manipulovat pak mohou třeba střechami aut z CFRP (Polymery vyztužené uhlíkovými vlákny) nebo celými podlahovými sestavami.

  Foto: BMW Group
 • Poslední volná místa na konferenci NEXT3D

  Kde jinde získat cenné zkušenosti o využití 3D tiskáren​ a 3D skenerů ve vývoji a výrobě, než na konferenci NEXT 3D? Konference se koná v Humpolci ve čtvrtek 30. května. Ještě se můžete zaregistrovat zde.

 • Siemens prodá svoji výrobu elektromotorů: Innomotics stojí 3,5 miliardy korun

  Vedení firmy Siemens schválilo prodej společnosti Innomotics, která je předním světovým výrobcem elektromotorů a velkých pohonů, firmě KPS Capital Partners. Obě strany již podepsaly příslušnou smlouvu. Kupní cena (hodnota podniku) činí 3,5 miliardy eur. Prodej by měl být dokončen v první polovině fiskálního roku 2025.

 • Hned tři haly ve Vimperku si nechal přestavět Rohde & Schwarz

  Po necelém roce dokončila společnost SWIETELSKY stavební úpravy tří průmyslových hal Rohde & Schwarz ve Vimperku, v nichž se vyrábí měřicí a vysílací technika. „Inovace a neustálé zlepšování jsou součástí naší firemní kultury. Nově upravené prostory vyhovují jak aktuálním potřebám, tak blízké vizi dalších let,“ vysvětluje Milan Černý, vedoucí personálního oddělení Rohde & Schwarz.

 • Nová pravidla pro dobíjení elektroaut? Bezhotovostně to půjde všude

  Od letošního dubna musí každá nová dobíječka elektroaut přijímat bezhotovostní platby. Již stojící dobíjecí stanice pak budou přijímat platby kartou či QR kódem nejpozději od roku 2027. Cílem má být zpřístupnění „ad hoc“ nabíjení pro každého. Tyto a další změny na poli elektromobility řešili zástupci společností i státních institucí na akci EV Experience, která proběhla na závodním okruhu v Brně.

Zobrazit nejnovější