Rychlý přehled

 • Stratasys uvádí nové materiály pro 3D tisk

  Vedle jiných novinek, jako třeba zavedení AI do ovládání tiskárny F900, představila firma Stratasys také aktualizaci materiálového portfolia. Hlavní novinkou je polymer VICTREX AM 200 určený pro tisk technologií FDM, je odolný vůči teplotám i chemikáliím a má vynikající mechanické vlastnosti.

 • Promet Group převzala dcera zakladatele, Denisa Materová

  Promet Group, kterou založil René Matera, má novou generální ředitelku Denisu Materovou. „Jmenování Denisy generální ředitelkou naší rodinné firmy je pro nás tou nejlepší volbou. Zná provozní, personální i investiční historii celé skupiny. Navíc s jejími zkušenostmi z marketingu a obchodu, jejichž rozvoji se již deset let věnuje, určitě úspěšně naváže na práci svého otce a zakladatele firmy Reného Matery,“ říká k výběru generální ředitelky Hana Materová, předsedkyně představenstva skupiny Promet Group.

 • Interaktivní software pro navrhování výroben vodíku využívá AI

  Siemens nabízí Hydrogen Plant Configurator, což je inteligentní chatbot založený na generativní umělé inteligenci, který uživatelům umožňuje vytvářet návrhy zařízení na výrobu vodíku. Toto řešení má pomoci výrazně zjednodušit návrh, projektování a automatizaci zařízení na výrobu vodíku a umožnit tak rychlejší rozvoj v této perspektivní průmyslové oblasti.

 • Nejnovější robot Mitsubishi: RV-12CRL je skvělý nejen v paletizaci

  Tento pokročilý šestiosý robot dokáže manipulovat s břemeny o hmotnosti až 12 kg. Díky dosahu přes 1,5 metru a vysoké přesnosti je RV-12CRL ideální pro úlohy, jako je nakládání a vykládání, paletizace nebo propojení s CNC strojem.

  Foto: Mitsubishi
 • V Kovosvitu MAS dala většina zaměstnanců výpověď

  Kovosvit MAS je od dubna v insolvenci, zaměstnanci nedostali mzdy již od března. Celková dlužná částka na mzdách je za celý závod přibližně 45 milionů korun. V této situaci podala většina zaměstnanců výpověď, včetně vedoucích managerů. V zaměstnaneckém poměru zůstalo v současnosti jen 54 pracovníků.

  Více informací ZDE.

Zobrazit nejnovější