Rychlý přehled

 • Interaktivní software pro navrhování výroben vodíku využívá AI

  Siemens nabízí Hydrogen Plant Configurator, což je inteligentní chatbot založený na generativní umělé inteligenci, který uživatelům umožňuje vytvářet návrhy zařízení na výrobu vodíku. Toto řešení má pomoci výrazně zjednodušit návrh, projektování a automatizaci zařízení na výrobu vodíku a umožnit tak rychlejší rozvoj v této perspektivní průmyslové oblasti.

 • Nejnovější robot Mitsubishi: RV-12CRL je skvělý nejen v paletizaci

  Tento pokročilý šestiosý robot dokáže manipulovat s břemeny o hmotnosti až 12 kg. Díky dosahu přes 1,5 metru a vysoké přesnosti je RV-12CRL ideální pro úlohy, jako je nakládání a vykládání, paletizace nebo propojení s CNC strojem.

  Foto: Mitsubishi
 • V Kovosvitu MAS dala většina zaměstnanců výpověď

  Kovosvit MAS je od dubna v insolvenci, zaměstnanci nedostali mzdy již od března. Celková dlužná částka na mzdách je za celý závod přibližně 45 milionů korun. V této situaci podala většina zaměstnanců výpověď, včetně vedoucích managerů. V zaměstnaneckém poměru zůstalo v současnosti jen 54 pracovníků.

  Více informací ZDE.

 • Blíží se zákon, který umožní vyrábět elektřinu na poli, kde se hospodaří

  Novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu konečně prošla třetím čtením. Pokud bude schválena i v Senátu, umožní kombinaci pěstování plodin a výrobu elektrické energie pomocí solárních panelů na jednom poli.

 • Rösler nově zajišťuje celosvětovou distribuci strojů GPAINNOVA

  Společnost Rösler je již delší dobu výhradním distributorem strojů průmyslové řady DLyte společnosti GPAINNOVA na německém trhu. Nyní však převezme celosvětovou distribuci strojů pro opracování karbidových řezných nástrojů GPAINNOVA, jakož i jejich individuální vývoj a servis. Tyto stroje využívají patentovanou technologii DryLyte pro povrchovou úpravu cementovaných karbidů a mají nahradit metodu vlečného broušení úpravu jako standardní proces pro korekci ostří řezných nástrojů z tvrdokovu, což povede k ještě efektivnějším a lepším nástrojům. Kromě toho společnost GPAINNOVA úzce spolupracuje se společností Rösler na dalším vývoji karbidové řady DLyte a základního procesu DryLyte.

Zobrazit nejnovější