Rychlý přehled

 • Vše co potřebujete vědět o AI a kyberbezpečnosti se dozvíte v Brně

  Regionální hospodářská komora Brno (RHK), INDUSTRY CLUSTER 4.0 a CyberSecurityHub CZ zvou na odbornou konferenci, která se bude věnovat otázkám využití umělé inteligence v průmyslové praxi i požadavkům na kybernetickou bezpečnost v souvislosti s využitím AI. Chcete-li znát odpovědi na pestrou škálu dotazů z této oblasti, zapište si termín 16. 5. 2024 a vydejte se do sídla RHK Brno na brněnské výstaviště. Konference je bezplatná a účastníkům slibuje zajímavý odborný program. Registraci zvládnete a všechny potřebné informace najdete zde.

 • Nová linka NSK zvýší úroveň distribučních služeb

  Linka vybudovaná za 1,6 miliónu eur v evropském distribučním centru společnosti v Tilburgu v Nizozemí, zvýší úroveň služeb pro zákazníky na klíčových evropských trzích, mezi něž patří Německo, Francie, Itálie a další země a umožní dodávat lineární vedení kdekoli na celém kontinentu během několika dní. Na nové lince může expertní výrobní tým společnosti NSK Europe přiřezávat lineární vedení na požadované délky, obrábět úkosy na kolejnicích, brousit lišty, měnit předpětí, montovat vozíky na kolejnice, vedení značit laserem podle požadavků zákazníka, výrobky umýt, a nakonec je dokonale zabalit, aby se zabránilo možnému poškození během přepravy.

  Po dosažení plné kapacity dosáhne linka s akreditací ISO 9001 výrobního výkonu více než 1 000 kusů týdně.

  Slavnostní otevření se uskuteční 15. května 2024. Tato akce, jejíž součástí budou komentované prohlídky nové linky, živé demonstrace a prezentace zdůrazňující úsilí společnosti NSK Europe v oblasti inovací a zvyšování kvality, představuje významný milník na cestě společnosti k excelentní výrobě.

 • Společnost ŽĎAS investuje do výroby a zve na den otevřených dveří

  Investice do nákupu magnetických desek proběhla v Divizi Strojíren a týkala strojů W105 CNC, WHQ13 CNC, FRVD 20. Díky upínání pomocí magnetických desek dochází k výrazné úspoře času i nákladů. Společnost ŽĎAS do modernizace technologických zařízení investuje pravidelně. V současnosti zde tak probíhají i modernizace v chemické laboratoři a byla zahájena i montáž rekonstrukce na kovací lince.

  Ve středu 1. května tento tradiční strojírenský podnik pořádá Den otevřených dveří, během kterého bude možné se seznámit s vlastními produkty i výrobním provozem. Připraven je pak i atraktivní doprovodný program.

 • Pacovské strojírny mají nového majitele

  Skupina Safichem prodala Pacovské strojírny, které patří k předním výrobcům zařízení pro minipivovary, potravinářské provozy či chemický průmysl. Novým majitelem se stal výrobce hydraulických systémů a leteckých podvozků Charvát Group. Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila.

 • HERMES Startup AWARD 2024 pro senzor na měření vodíku

  Cenou HERMES Startup AWARD 2024 na Hannoverském veletrhu byl oceněn kompaktní senzor odolný proti vlhkosti pro rychlé, přesné a spolehlivé měření vodíku od firmy Archigas. Princip senzoru je založen na pokročilém měření tepelné vodivosti na mikročipu a byl vyvinut ve spolupráci s Univerzitou aplikovaných věd RheinMain. Přínosem oceněného senzoru je pomoc při bezpečné výrobě, skladování a využívání vodíku.

Zobrazit nejnovější