Rychlý přehled

 • Zmodernizovaná parní turbína TG2 jede v plném provozu

  Původní projektovaný výkon parní turbíny, kterou Doosan Škoda Power (v době dodávky Škoda Energo) dodal společnosti Plzeňská teplárenská na přelomu milénia, byl 50 MWe. S postupujícím časem se měnily potřeby provozu a tím i požadavky. Turbína sice byla schopná provozu na vyšším výkonu, ale z důvodu technických limitů jen po omezenou dobu. Týmy Plzeňské teplárenské a Doosan Škoda Power, který zajišťuje i dlouholetý servis zařízení, proto začaly uvažovat nad úpravami, které by umožnily vyšší projektovaný výkon bez časového omezení. Projekt připravený na míru představoval modifikaci průtočné části. Na fázi návrhu a detailního zpracování projektu, do které se zapojila více než desítka inženýrů různých profesí, navázala výroba nových dílů průtočné části parní turbíny a samozřejmě pečlivá příprava pro realizaci projektu v teplárně. To představovalo nejen zapojení dalších specialistů, ale i precizní práci projektových týmů na straně Plzeňské teplárenské i Doosan Škoda Power. Přípravná fáze trvala rok až do plánované letní odstávky. Turbína je jinak totiž v nepřetržitém provozu. Dvouměsíční pauzu tak servisní tým využil bezezbytku. Pravidelná péče o zařízení nejen pomáhá zvýšit jeho bezpečnost, ale současně přispívá i k prodloužení životnosti. Díky kompletnímu přetěsnění a tím i zvýšení účinnosti se zužitkuje ze vstupní energie ještě více, vyšší efektivita pak znamená úspory. To, že se projekt povedl, potvrdil zkušební provoz ihned po uvedení turbosoustrojí do provozu a následná topná sezóna.

 • OSTROJ plánuje přijmout přibližně 80 nových pracovníků

  OSTROJ v současnosti zaměstnává téměř 800 zaměstnanců v pěti výrobních divizích. Nejvíce nových kolegů přijme na divizích Kovárna a kalírna, Strojírna a Důlní a průmyslové technologie. Chce obsadit pozice jako strojní zámečník, svářeč kovů, kontrolor, technolog a další. Nábor nových pracovníků OSTROJ podpoří kampaní, která si klade za úkol bořit mýty, jež můžou o strojírenském oboru panovat. Ostatně tato společnost se 75letou tradicí rozhodně nestojí na místě. Uchazečům nabízí možnost pracovat v moderním prostředí s moderními technologiemi, na projektech pro přední tuzemské i světové firmy. Ať už jde o výrobu mobilního bednění pro betonáž tunelů v Norsku, obsluhu robotické svařovací linky nebo práci na jedné z největších zinkovacích linek v České republice. Rostoucí ambice firmy a perspektiva stabilního zaměstnání, to jsou hodnoty, které mají dle zástupců firmy přivést nové kolegy právě do opavského Ostroje.

  Foto: Ostroj
 • Nový soustruh v nástrojárně KovexProduction

  Šumperský KovexProduction se zabývá ryze strojírenskou činností, přesněji pak zakázkovou strojírenskou výrobou, rotačních i nerotačních součástí s použitím konvenčních metod kovoobrábění i technologií CNC. Jeho strojový park nově disponuje výkonným, kompaktním a spolehlivým dvouosým horizontálním soustruhem DOOSAN LYNX 2100 s řídícím systémem Fanuc 0i – TF.

 • ZKL využívá nejmodernější metody pro zajištění kvality ložisek

  V brněnském závodě ZKL byly dokončeny plánované investice do technologií na rozšíření výroby kuželíkových a nápravových ložisek nové generace. V nově zrekonstruovaných halách byly instalovány a zprovozněny nové výrobní stroje, plně automatizovaná zařízení na kontrolu kvality ložisek pro železniční
  a jiné průmyslové aplikace, včetně robotizované buňky na broušení valivých elementů. Kvalita povrchu válečků a kuželíků, přítomnost vad ve formě trhlin, spálenin a podobně, je kontrolována v robotickém pracovišti na automatizovaném zařízení pomocí vířivých proudů. Jedná se o metodu nedestruktivního zkoušení (NDT), která se používá pro různé účely, včetně detekce vad, měření tloušťky materiálu a povlaku, identifikace materiálu a stanovení stavu tepelného zpracování určitých materiálů.
  ZKL je tradičním českým výrobcem ložisek nejen pro železniční průmysl. V posledních třech letech znásobil objem výroby a prodeje ložisek právě do železničních aplikací. Rozšíření a investice do výroby v závodech v Brně i Klášterci nad Ohří tak vedou k naplnění strategie společnosti: poskytovat zákazníkům ucelený sortiment železničních ložisek prémiové kvality a komplexní řešení pro spolehlivější a bezpečnější mobilitu zítřka.

 • Coveris Group dokončil akvizici společnosti S&K LABEL

  Společnost Coveris vstupuje na český trh třetí akvizicí ve střední a východná Evropě. Po nedávné akvizici dvou závodů na výrobu flexibilních obalů v Maďarsku a Polsku úspěšně dokončila další akvizici lídra v oblasti obalů, společnosti S&K LABEL v České republice. Jedná se o první akvizici firmy vyrábějící etikety mimo Velkou Británii.

  Akvizice S&K LABEL mezinárodní polygrafickou společnosti Coveris je výsledkem strategického rozhodnutí majitelů posunout firmu dál a zajistit ji vyšší stabilitu pro budoucnost. Spojení s takto silným partnerem rovněž přináší další potenciál pro rozvoj české společnosti. Díky začlenění do sítě skupiny Coveris dojde k rozšíření celkové nabídky obalových produktů, či možnosti využívat nejnovější technologie a trendy obalového průmyslu, zejména pak v oblasti udržitelnosti. Současný manažerský a obchodní tým S&K LABEL zůstává beze změny.

Zobrazit nejnovější