Rychlý přehled

 • Coveris Group dokončil akvizici společnosti S&K LABEL

  Společnost Coveris vstupuje na český trh třetí akvizicí ve střední a východná Evropě. Po nedávné akvizici dvou závodů na výrobu flexibilních obalů v Maďarsku a Polsku úspěšně dokončila další akvizici lídra v oblasti obalů, společnosti S&K LABEL v České republice. Jedná se o první akvizici firmy vyrábějící etikety mimo Velkou Británii.

  Akvizice S&K LABEL mezinárodní polygrafickou společnosti Coveris je výsledkem strategického rozhodnutí majitelů posunout firmu dál a zajistit ji vyšší stabilitu pro budoucnost. Spojení s takto silným partnerem rovněž přináší další potenciál pro rozvoj české společnosti. Díky začlenění do sítě skupiny Coveris dojde k rozšíření celkové nabídky obalových produktů, či možnosti využívat nejnovější technologie a trendy obalového průmyslu, zejména pak v oblasti udržitelnosti. Současný manažerský a obchodní tým S&K LABEL zůstává beze změny.

 • Česko-korejská jaderná spolupráce se prezentovala na sympoziu v Praze

  11. dubna se v Praze uskutečnilo Česko-Korejské jaderné sympozium. Jeho hlavním cílem bylo zhodnocení dosavadních výsledků česko-korejského výzkumu v oblasti jaderné energetiky. Zároveň společnost KHNP vyvinula pro ČVUT simulátor svého reaktoru APR1000, který je určený pro školení odborníků v ovládání této technologie. Více na stránkách ČVUT.

  Foto: ČVUT, David Březina
 • TEDOM vidí příležitost v transformaci polského teplárenství

  Třebíčská strojírensko-energetická skupina TEDOM expanduje do Polska. Založila společnost Polimex Energo, která bude budovat a provozovat portfolio kogeneračních jednotek pro polské teplárenské a průmyslové firmy. Ty jsou doposud z velké části závislé na uhlí a musí projít transformací. Ročně by měl TEDOM v Polsku postavit nízkoemisní zdroje o výkonu 10 MWe.

 • Vakuové komponenty od Elesa+Ganter vám padnou nejen do oka

  Přemisťování předmětů a hotových produktů ve výrobním procesu často zajišťují průmysloví roboti. Aby vše probíhalo jak má, musí mít šikovné „prstíky“, které jemně, ale zároveň dostatečně pevně uchopí přemisťovaný díl. S takovým řešením v podobě vakuových přísavek nyní přišla na trh společnost Elesa+Ganter, přední výrobce normovaných dílů na světě. Její vakuové komponenty zajistí snadnou manipulaci předmětů různých tvarů, velikostí a povrchů, a to ve všech průmyslových odvětvích. Zautomatizujete tak nejen manipulační proces s plastovými obaly, štítky a samolepkami, ale také čelními skly aut, naolejovými kovovými díly nebo čipy.

 • Snadné a účinné připevnění příslušenství k robotům

  Vakuové přísavky se díky speciálním držákům snadno připevní k průmyslovým robotům a dodají jeho ruce pevné a jemné „prsty“, k nimž vše snadno přilne a nic nepustí, dokud nedostanou signál. Držáky vakuových přísavek, které na náš troh dodává Elesa Ganter jsou vyrobeny z mosazného nebo nerezového závitového dříku a vnější či vestavěné pružiny, která tlumí nárazy vakuové přísavky a zároveň udržuje konstantní tlak s přemisťovaným břemenem. Součástí držáku je i rychlospojka pro připojení k sací hadici. Vakuové přísavky jsou vyrobeny z různých materiálů a jsou k dispozici v různých konfiguracích a velikostech (včetně mini a mikro), což umožňuje jejich použití ve všech průmyslových odvětvích.

  Foto: Elesa Ganter

Zobrazit nejnovější