Rychlý přehled

 • ZKL využívá nejmodernější metody pro zajištění kvality ložisek

  V brněnském závodě ZKL byly dokončeny plánované investice do technologií na rozšíření výroby kuželíkových a nápravových ložisek nové generace. V nově zrekonstruovaných halách byly instalovány a zprovozněny nové výrobní stroje, plně automatizovaná zařízení na kontrolu kvality ložisek pro železniční
  a jiné průmyslové aplikace, včetně robotizované buňky na broušení valivých elementů. Kvalita povrchu válečků a kuželíků, přítomnost vad ve formě trhlin, spálenin a podobně, je kontrolována v robotickém pracovišti na automatizovaném zařízení pomocí vířivých proudů. Jedná se o metodu nedestruktivního zkoušení (NDT), která se používá pro různé účely, včetně detekce vad, měření tloušťky materiálu a povlaku, identifikace materiálu a stanovení stavu tepelného zpracování určitých materiálů.
  ZKL je tradičním českým výrobcem ložisek nejen pro železniční průmysl. V posledních třech letech znásobil objem výroby a prodeje ložisek právě do železničních aplikací. Rozšíření a investice do výroby v závodech v Brně i Klášterci nad Ohří tak vedou k naplnění strategie společnosti: poskytovat zákazníkům ucelený sortiment železničních ložisek prémiové kvality a komplexní řešení pro spolehlivější a bezpečnější mobilitu zítřka.

 • Coveris Group dokončil akvizici společnosti S&K LABEL

  Společnost Coveris vstupuje na český trh třetí akvizicí ve střední a východná Evropě. Po nedávné akvizici dvou závodů na výrobu flexibilních obalů v Maďarsku a Polsku úspěšně dokončila další akvizici lídra v oblasti obalů, společnosti S&K LABEL v České republice. Jedná se o první akvizici firmy vyrábějící etikety mimo Velkou Británii.

  Akvizice S&K LABEL mezinárodní polygrafickou společnosti Coveris je výsledkem strategického rozhodnutí majitelů posunout firmu dál a zajistit ji vyšší stabilitu pro budoucnost. Spojení s takto silným partnerem rovněž přináší další potenciál pro rozvoj české společnosti. Díky začlenění do sítě skupiny Coveris dojde k rozšíření celkové nabídky obalových produktů, či možnosti využívat nejnovější technologie a trendy obalového průmyslu, zejména pak v oblasti udržitelnosti. Současný manažerský a obchodní tým S&K LABEL zůstává beze změny.

 • Česko-korejská jaderná spolupráce se prezentovala na sympoziu v Praze

  11. dubna se v Praze uskutečnilo Česko-Korejské jaderné sympozium. Jeho hlavním cílem bylo zhodnocení dosavadních výsledků česko-korejského výzkumu v oblasti jaderné energetiky. Zároveň společnost KHNP vyvinula pro ČVUT simulátor svého reaktoru APR1000, který je určený pro školení odborníků v ovládání této technologie. Více na stránkách ČVUT.

  Foto: ČVUT, David Březina
 • TEDOM vidí příležitost v transformaci polského teplárenství

  Třebíčská strojírensko-energetická skupina TEDOM expanduje do Polska. Založila společnost Polimex Energo, která bude budovat a provozovat portfolio kogeneračních jednotek pro polské teplárenské a průmyslové firmy. Ty jsou doposud z velké části závislé na uhlí a musí projít transformací. Ročně by měl TEDOM v Polsku postavit nízkoemisní zdroje o výkonu 10 MWe.

 • Vakuové komponenty od Elesa+Ganter vám padnou nejen do oka

  Přemisťování předmětů a hotových produktů ve výrobním procesu často zajišťují průmysloví roboti. Aby vše probíhalo jak má, musí mít šikovné „prstíky“, které jemně, ale zároveň dostatečně pevně uchopí přemisťovaný díl. S takovým řešením v podobě vakuových přísavek nyní přišla na trh společnost Elesa+Ganter, přední výrobce normovaných dílů na světě. Její vakuové komponenty zajistí snadnou manipulaci předmětů různých tvarů, velikostí a povrchů, a to ve všech průmyslových odvětvích. Zautomatizujete tak nejen manipulační proces s plastovými obaly, štítky a samolepkami, ale také čelními skly aut, naolejovými kovovými díly nebo čipy.

Zobrazit nejnovější