Průmyslový 3D tisk z kovů za dostupnou cenu od MCAE Systems

Průmyslový 3D tisk z kovů za dostupnou cenu od MCAE Systems MCAE Systems, s.r.o. vydáno dne 7. ledna 2022

Nová 3D tiskárna XM200G od americké společnosti Xact Metal, jejímž cílem je přinést cenově dostupný kovový 3D tisk malým a středním firmám a decentralizovat kovový 3D tisk, kterou u nás zastupuje společnost MCAE Systems, přináší na trh cenově dostupné řešení pro průmyslový 3D tisk z kovů.

3D tiskárna XM200G kombinuje hlavní přednosti aditivní výroby spékáním kovového prášku (SLM/DMLS) se špičkovou technologií a nabízí bezkonkurenční kvalitu vytištěného dílu za přijatelnou cenu.

„Tato cenově dostupná 3D tiskárna XM200G je ideální pro tisk dílů, u nichž jsou kritické vysoce výkonné aplikace a rychlost tisku," řekl Juan Mario Gomez, generální ředitel společnosti Xact Metal. „Uvedení modelu XM200G je dalším příkladem toho, jak společnost Xact Metal pokračuje ve spojování požadavků na tavení kovových prášků a průlomové technologie, aby vytvořila novou úroveň ceny a výkonu pro aditivní výrobu." 

XM200G je založena na osvědčeném konceptu snadno použitelné a cenově efektivní 3D tiskárny kovových dílů Xact Metal XM200C. Pro pohyb laserového paprsku práškovým ložem využívá vysoce výkonný galvanometrický systém. Tato architektura umožňuje dosahovat kratších časů tisku a podporuje souběžné použití více laserů.

3D tiskárna XM200G umožňuje zvolit si tisk ze dvou laserů současně, z nichž každý pokrývá 100 % pracovního prostoru při velikosti bodu 100 µm, nebo 66 % pracovního prostoru při velikosti bodu 50 µm. Tento vícelaserový systém dále zvyšuje rychlost tisku.

Splňuje potřeby různých odvětví

3D tiskárna XM200G se přizpůsobuje zákazníkům, kteří začínají s kovovým 3D tiskem v různých aplikacích, včetně vývoje produktů, výroby nástrojů, výzkumu kovového prášku a rozvoje pracovní síly.

Společnost Xact Metal si klade za cíl dále rozšířit využití kovového 3D tisku v leteckém a automobilovém průmyslu, ve všeobecné výrobě, v lékařství a dalších odvětvích.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.