Průzkum: hostované privátní cloudy

Redakce Redakce
— vydáno 6. listopadu 2015

Výzkumná společnost IDC předpovídá, že celosvětový trh hostovaných privátních cloudů, jehož objem v roce 2014 činil 8,9 miliard dolarů, bude v průměru ročně růst o 35,4 % na hodnotu 40,6 miliardy dolarů v roce 2019.

Veeam Software, inovativní poskytovatel řešení zajišťujících Dostupnost pro nepřetržitý chod podniku (Availability for the Always-On Enterprise), oznámil Veeam Managed Backup Portal pro poskytovatele služeb, který partnerům umožní maximálně využít této příležitosti a dovolí jim poskytovat důvěryhodné řešení pro stálou dostupnost prostřednictvím cloudu. 

Zdroj: Veeam.com/cz

Veeam Managed Backup Portal pro poskytovatele služeb, dostupný prostřednictvím Microsoft Azure Marketplace, zefektivňuje poskytovatelům služeb dodávku zálohovacích služeb (včetně BaaS) poháněných řešeními Veeam. Zároveň je též určen i těm, kteří mají zájem o zahájení podnikání v této oblasti. Poskytuje „business-in-a-box“ řešení zahrnující vzdálené monitorování a správu zákaznických záloh prostřednictvím portálu k administrativním a fakturačním účelům a zákaznický portál pro základní samoobslužné sledování a konfiguraci. Produkt je určen jak pro zavedené poskytovatele služeb, tak pro partnery, kteří chtějí využít příležitosti a sami se stát poskytovateli služeb. Tato nová nabídka představuje ideální základ pro poskytování služeb s přidanou hodnotou a vytváření konkurenční výhody. 

„Poskytovatelé IT řešení od roku 2015 a dále čelí mnoha razantním výzvám. Chtějí-li uspět, musí prodávat řešení tzv. třetí platformy, ve které je základ IT postaven na čtyřech technologických pilířích: Cloud, Analytics, Mobile a Social. Zároveň se musí stát více strategickými pro své zákazníky a musí přijmout současné spotřební trendy,“ uvedl Darren Bibby, více prezident IDC pro výzkum prodejních kanálů a aliancí. „Tradiční partneři musí přehodnotit způsob, jakým podnikají, a jednou z klíčových pozitivních změn, které mohou udělat, je nabídnout řešení založená na cloudu a řízených službách. Cloud představuje obrovskou příležitost všem partnerům, kteří jsou otevřeni přijmout změnu.“ 

Veeam Managed Backup Portal pro poskytovatele služeb, integrovaný spolu s Veeam Cloud Connect pro poskytovatele služeb, který je dostupný z Microsoft Azure Marketplace, umožňuje jednoduché získání nových zákazníků a budování nových zdrojů příjmu prostřednictvím následujících možností:

  • Zjednodušené nasazování zákazníků: S portálem pro poskytovatele služeb je vytváření nových zákaznických účtů, zajišťování služeb i správa zákaznického účtování a fakturací snadnější než kdy jindy.
  • Efektivnější vzdálený monitoring a vzdálená správa: Denní sledování a správa zákaznických úloh jsou jednoduché a pohodlné a můžou být provedeny bezpečně prostřednictvím jediného portu přes SSL/TLS bez nutnosti VPN.
  • Multi-tenantní zákaznický portál: Klienti zůstávají zapojeni v zákaznickém portálu, kde mohou nastavit uživatele a lokace, snadno sledovat status záloh, kontrolovat využití cloudového úložiště a spravovat měsíční fakturační výpisy.

Veeam Managed Backup Portal pro poskytovatele služeb bude uveden na trh v průběhu 1. čtvrtletí 2016 s počáteční nabídkou k dispozici pouze prostřednictvím Microsoft Azure Marketplace. 

Veeam rozpoznává nové výzvy podniků po celém světě, kterým čelí při zajištění Always-On Business, moderního byznysu. K řešení tohoto problému se stal Veeam průkopníkem nového trhu dostupnosti moderních datových center (Availability for the Modern Data Center). Na rozdíl od starých řešení záloh, které poskytují cíle času obnovy (RTO) a bodu obnovy (RPO) v řádu hodin až dnů, Veeam pomáhá organizacím dosáhnout hodnot cílů času a bodu obnovy (RTPO) nižších než 15 minut pro všechny aplikace a data. To dosahuje prostřednictvím zásadně nového typu řešení, které umožňuje vysokorychlostní obnovení dat, zamezuje ztrátu dat, poskytuje ověřitelnou ochranu, zmírnění rizik a kompletní transparentnost. Řešení Veeam Availability Suite, jež obsahuje Veeam Backup & Replication, využívá virtualizační, ukládací a cloudové technologie, které umožňují moderním datovým centrum šetřit čas, zmírnit rizika a výrazně snižovat investiční a provozní náklady. 

Veeam byl založen v roce 2006 a v současné době má po celém světě přes 33 000 ProPartnerů a více než 157 000 zákazníků. Globální centrála společnosti se nachází v Baaru ve Švýcarsku, další pobočky má společnost Veeam po celém světě.  

Další článek: Společnost ABB uvedla rychlonabíjecí robot pro autobusy