První paroplynová elektrárna v Uruguayi s turbínou od Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power s. r. o.
— vydáno 5. června 2020

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power dodává turbíny do celého světa, řadu úspěšných instalací zaznamenala v poslední době i v Jižní Americe. Přestože se vám Uruguayi může zdát vzdálená, tyto krásné fotografie rozhodně stojí za prohlédnutí.

V paroplynové elektrárně Punta del Tigre, vzdálené několik desítek kilometrů od uruguayské metropole Montevidea, spustila Doosan Škoda Power dvoutělesovou kondenzační parní turbínu s přihříváním o výkonu 200 MW. Projekt nazývaný Punta del Tigre B o celkovém výkonu 530 MW doplňuje stávající projekt Punta del Tigre A. Pro uruguayskou elektrárenskou společnost Usinas y Transmisiones Eléctricas, která elektrárny vlastní, byl tento projekt největší investicí za posledních 40 let.

Projekt se začal realizovat v září 2013 a oficiálně byl předán koncovému majiteli v listopadu 2019. Doosan Škoda Power na něm spolupracovala s korejskou EPC společností Hyundai Engineering & Construction Co. Ltd. Jedná se o vůbec první paroplynový cyklus v Uruguayi, který pokryje až 25 % spotřeby elektřiny a významně tak přispěje ke stabilizaci sítě, která až donedávna spoléhala převážně na místní vodní elektrárny. Předmětem dodávky ze strany plzeňského výrobce bylo kromě 200MW turbíny také provozní příslušenství zahrnující generátor, řídící systém a polní instrumentaci, olejový systém, potrubí, systém ucpávkové páry a odvodnění.

Doosan Škoda Power si dobrou reputaci svých výrobků a doprovodných služeb v Latinské Americe buduje už dlouhé roky. Z posledních realizací v tomto regionu stojí za zmínku dodávka 200MW turbosoustrojí do uhelné elektrárny Termotajasero v Kolumbii a také dvou 153MW turbín s příslušenstvím pro projekt Paco v Panamě. Regionální manažeři se shodují na tom, že plzeňská firma má konkurenční výhodu také díky skvělé práci obchodního zastoupení v regionu.

Další článek: Navzdory úsporám SCHUNK podporuje charitativní projekty