Rektor VUT rozdělil 800 tisíc korun mezi nejlepší projekty mladých podnikatelů

Vysoké učení technické v Brně
— vydáno 15. dubna 2021

Známe finalisty druhého ročníku soutěže Cena podnikavosti studenta VUT, ve kterém 10 projektů již obdrželo hmatatelnou podporu pro svůj rozjezd. Vysoké učení technické v Brně takto pomáhá rozvoji podnikání ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem.

Inzerce

Soutěž je součástí projektu Pojď podnikat, který nabízí sérii workshopů zaměřených na podporu podnikání mladých lidí.

Na konci března byly vyhlášeny výsledky druhého kola Cena podnikavosti studenta VUT a bylo vyhlášeno 10 finalistů z celkem 42 přihlášených. Projekty byly hodnoceny nejen z hlediska znalosti potřeb zákazníka a trhu, ale i inovativnosti, udržitelnosti a potenciálu projektu. Důraz byl kladen také na schopnost studentů srozumitelně nápad prezentovat, definovat klíčové role a další kroky v projektu. Prorektor Grmela jako garant soutěže poukázal, že studenti VUT mají o podnikání opravdu zájem. Svědčí o tom nejen účast na workshopech Pojď podnikat!, ale také nápaditost, promyšlenost a propracovanost projektů, se kterými se do soutěže Cena podnikavosti studenta VUT hlásí. „Většina projektů příjemně překvapila tím, jak promyšlená byla. Řada z nich už měla něco hmatatelného v rukou – ať už nějaký prototyp nebo třeba i hotový produkt,“ říká konzultantka JICu Hanka Šudáková, která byla zároveň členkou hodnotící komise.

Na základě doporučení hodnotící komise složené ze zástupců VUT a JIC, rozhodl rektor VUT jako vyhlašovatel soutěže poslat do třetího kola soutěže Cena podnikavosti studenta VUT a finančně podpořit částkou 40 tisíc korun 10 následujících projektů:

BE(A)ST – Vítezství v požárním sportu v disciplíně požárního útoku může do značné míry ovlivnit model proudnice. Projekt BE(A)ST využívá nové řešení tvaru, ergonomie i materiálu s využitím znalostí proudění kapalin nabitých při studiu na FSI VUT.

CzechArt – Prezentace široké nabídky moderních a originálních grafických designů od českých a slovenských umělců na textilu a obrazech. Důraz je kladen na použití přírodních materiálů nejvyšší kvality, spolupráci s neziskovým sektorem a podporou dobročinných sbírek.

HobbyCNCfrézka Alutex – Desktopové cenově dostupné řešení CNC frézky s jednoduchým ovládání určené pro kutily využívající moderní technologie. Může sloužit jako výborný doplněk 3D tiskárny a posunout tím domácí tvoření na vyšší úroveň. Kromě frézování nabízí frézka pomocí rozšiřujícího příslušenství možnost pájení nebo použití laseru.

JustBarIt – Stát dlouhou frontu na dobrý drink v rámci festivalu nebo koncertu zažil asi každý z nás. JustBarIt sestrojil automatické zařízení, které vám váš drink po výběru na displeji nebo přes aplikaci připraví okamžitě. Zařízení funguje plně bez obsluhy.

Nepanikař – Každý se ve svém okolí může setkat s někým, kdo potřebuje psychickou pomoc. Nepanikař je nejen mobilní aplikace s rychle dostupnými kontakty pomoci, ale i psychologická emailová a chatová poradna.

PaintMyRoom – Nevíte, jakou barvou vymalovat Váš pokoj? Aplikace Paint My Room Vám jediným kliknutím pomůže vybrat správně. Už dnes si bezplatnou verzi aplikace stahuje na svůj Android asi 700 lidí denně, prémiová verze přinese větší možnost výběru barev.

Plastic Guys – Co s použitým plastem? Plastic Guys ví jak na to. Plastový materiál rozdrtí, roztaví a vyrobí produkty jedinečné svým vzhledem, hodnotou a samotnou myšlenkou procesu recyklace.

Podpořit – Přispět na dobrou věc chce každý z nás. Často však nevíme, kam náš příspěvek zamíří. Podpořit.cz je 100% transparentní. Dárce přímo vidí, pro jaký účel jsou peníze využity, a přitom ho darování nestojí ani korunu.

QubiCone – 3D grafika má na rozdíl od jiné vizualizace neomezené možnosti. Lze digitalizovat realitu, provádět simulace s kapalinou a ohněm a ukázat produkt v nejlepším světle animace. QubiCone má za cíl zpřístupnit možnosti běžně nepoužívané 3D grafiky i běžným společnostem, které se grafikou nezabývají.

Sneaker´s service – Mít vlastní kvalitní design na svých teniskách, to je cílem projektu Sneaker´s service.

Vyhlášení hlavního vítěze soutěže Cena podnikavosti studenta VUT se uskuteční na podzim 2021.

Další článek: Koboty UR5 zajišťují manipulaci s výrobky pro Schneider Electric