Remet postaví novou továrnu v Modřicích u Brna

Redakce Redakce
— vydáno 28. ledna 2015

Největší tuzemský výrobce slévárenských slitin hliníku Remet vybuduje v Modřicích na Brněnsku nový výrobní závod. Příští rok do něj přesune asi polovinu své výrobní kapacity. Investice vyjde na 200 milionů korun. V budoucnu by měla na novém místě vyrábět část svých produktů i majetkově spřízněná slévárna Kovolit a její rozvoj by měl přinést desítky nových pracovních míst.

Remet už má na nové prostory předkupní smlouvu. Továrna bude postavena dva kilometry od stávající. Nový výrobní areál bude ekologičtější než ten současný. Bude také v Modřicích, ale dál od zástavby. Remet tam bude – stejně jako nyní – vyrábět slévárenské slitiny hliníku. „Technologie se budou vzájemně doplňovat, přesuneme asi polovinu výrobní kapacity,“ uvedl ředitel firmy Zdeněk Čapek. Se spuštěním výroby firma počítá v příštím roce. 

V další fázi chce skupina přestěhovat i část výroby majetkově spřízněné slévárny Kovolit. Podle šéfa společnosti Eduarda Marečka půjde o výrobky s vyšší přidanou hodnotou – strukturální odlitky pro automobilový průmysl. Nové výrobky budou rozměrově větší, nepůjde už o části motorů, ale o části karoserie. Investice má přinést nárůst počtu zaměstnanců. 

Remet loni zvýšil tržby zhruba o deset procent na 3,3 miliardy korun. Hospodářský výsledek ještě firma nemá uzavřený, měl by se pohybovat mezi 40 až 50 miliony korun. Remet aktuálně vyrábí zhruba 5000 tun slitiny za měsíc, celková roční produkce je 55 tisíc tun slévárenských hliníkových slitin. Pro firmu pracuje 180 lidí, jejich počet se mírně zvyšuje, ročně asi o pět procent. Firma původně začínala jako kovošrot. Tato její část dělá aktuálně asi pět procent tržeb.

Další článek: Siemens v Česku otevře kompetenční centrum