Renishaw na MSV 2017 představí nový stroj na 3D tisk kovů

Renishaw s.r.o.
— vydáno 25. října 2017

Britský výrobce špičkových měřicích technologií je již řadu let aktivní také v aditivní výrobě. Na strojírenském veletrhu v Brně ukáže nejnovější systém pro 3D tisk kovových dílů RenAM 500M.

RenAM 500M je zařízení pro aditivní výrobu laserovým spékáním kovového prášku, určené speciálně pro výrobu kovových součástí v prostředí výrobních hal. Stroj je vybaven automatizovanými systémy pro manipulaci s práškem i odpadem, což umožňuje dosahovat stálé kvality procesu, snižuje potřebu zásahů obsluhy a zajišťuje vysoký standard bezpečnosti systému.

V zařízení RenAM 500M je použit optický i řídicí systém společnosti Renishaw a ve srovnání s předešlými modely je vybaven vyšší úrovní automatizace. Recyklaci použitého prášku a jeho vracení zpět do zásobníku provádí systém zcela automaticky. Ruční manipulace s materiálem je tak omezena na minimum, což výrazně zvyšuje bezpečnost práce a má nezanedbatelný vliv na dokonalou čistotu práškového kovu. K tomu stroj nabízí příjemné uživatelské rozhraní dotykového displeje a intuitivní řídicí software. Všechny tyto novinky usnadňují obsluhu.

Společnost Renishaw má mnohaleté zkušenosti s optimalizací výrobních procesů a zaváděním inovací, které vedou k vyšší efektivitě. Jednou z takových inovací může být v budoucnosti také 3D tisk. „3D tiskárny jsou v současnosti na vrcholu popularity, zajímají se o ně zástupci velkých strojírenských firem, fascinují veřejnost i typické české kutily. Je ale potřeba říct, že technologie 3D tisku má také svá úskalí při zavádění do praxe. Na brněnském veletrhu chceme předvést nejen nový systém RenAM 500M, ale také veškeré následné procesy, které jsou nezbytné pro úspěšnou implementaci do výroby,“ říká Josef Sláma, generální ředitel společnosti Renishaw.

RenAM 500M je stroj určený pro nasazený v prostředí náročné průmyslové výroby.

Renishaw na Fóru aditivní výroby 2017

S čerstvou novinkou od společnosti Renishaw pro 3D tisk kovů se podrobně seznámí také účastníci konference Fórum aditivní výroby 2017, kterou v úterý 10. října na MSV 2017 v Brně pořádá vydavatel tohoto časopisu. Největší setkání profesionálů, kteří se zabývají průmyslovým 3D tiskem, přilákalo v loňském ročníku do Brna téměř pět set účastníků. Společnost Renishaw patří již od počátků této konference mezi její hlavní partnery.

Zařízení vyrábí kovové díly z práškového materiálu v komoře  o velikosti 250 × 250 × 350 mm.

Výrobky vytvořené aditivní technologií mohou být tvořeny topologicky optimalizovanými tvary s unikátními možnostmi  vylehčení jednotlivých komponent.

Další článek: Prediktivní inženýrství není jen o velkých datech