Rychlý a přesný 3D tisk z pryskyřice nabízí nová tiskárna DF2

df2-2

i1676421813 ELVIRA, spol. s r. o.
— vydáno 26. března 2024

Na sklonku loňského roku ohlášená 3D tiskárna DF2 od Raise3D je již nyní dostupná také českým a slovenským zákazníkům na portále Abc3D. Tiskárna je do konce března 2024 k dispozici za zaváděcí cenu v rámci předobjednávek, od dubna pak bude dostupná prostřednictvím standardních objednávek.

DF2 od Raise3D byla globálně představena v listopadu 2023 jako řešení založené na technologii Digital Light Printing (DLP). Může se chlubit vysokou rychlostí a přesností tisku, maximální kvalitou povrchů a vysokou mírou spolehlivosti a bezpečnosti. Využívá rozmanitý výběr vysoce kvalitních pryskyřic.

Foto: Abc3D

„Již po prvních týdnech testování jsme byli z DF2 upřímně nadšeni, bez jakékoli nadsázky předčila veškerá naše očekávání,“ říká Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elvira, distributora tiskáren Raise3D na českém a slovenském trhu. „DF2 převyšuje vše co dosud trh nabízí, a to jak v kvalitě tisku, tak zejména způsobem ovládání a automatizovaným příslušenstvím mycí stanice a UV. Řadu kroků a nastavení může uživatel nastavit přímo na tiskárně, aniž by se musel vracet k počítači. Ovládací displej, jehož velikost známe z infotainmentu u automobilů, umožňuje například provést změnu rozmístění nebo duplikaci tištěných modelů. To šetří čas, spoustu času.“

Raise3D DF2 je kompletní řešení resinového tisku technologie DLP. Celý řetěz kroků od volby materiálu, návrhu modelu, obsluhy apod. je optimalizován pro výrobu strojírenských prototypů a pomůcek, jako jsou přípravky a upínáky a pro malosériovou výrobu. K dispozici je škála výkonných strojírenských resinů (pryskyřic). Kanystry resinů jsou vybavené RFID čipem pro automatickou detekci typu resinu. To zajistí automatizaci pracovního postupu během celého procesu tisku, mytí a vytvrzování, zjednoduší se tak obsluha a eliminují její možné omyly.

Foto: Abc3D

Další článek: Se zdokonalením „železného koně“ pro práci v lese pomohli na VŠTE