Rychlý přehled 15/10/2012: Škoda začala ve Vrchlabí vyrábět automatické převodovky

Redakce Redakce
— vydáno 16. října 2012

Železniční přejezdy čeká masivní rekonstrukce

Až 385 železničních přejezdů čeká rozsáhlá rekonstrukce. Chystá ji Správa železniční dopravní cesty za téměř dvě miliardy korun. Od oprav si slibuje snížení provozních nákladů projíždějících souprav a současné časové zrychlení. Vlaky totiž musí především na regionálních tratích před přejezdy přibrzďovat, což s sebou nese vysoké provozní náklady na pohonné hmoty a časové zdržení. Firmy podnikající ve výrobě železničních přejezdů tak mají možnost navýšit svou produkci. Informoval o tom web iDnes.cz.

Ministerstvo pro místní rozvoj chce vytvořit nový úřad

Důvodem je údajně nedostatečná kontrola veřejných zakázek, které by měl v budoucnu pomoci Úřad pro veřejné investování. Dle ostatních ministerstev je ale tato kontrola zbytečná a považují ji za plýtvání veřejnými prostředky. Otázkou tedy zůstává, zda se náklady na vedení úřadu navrátí v podobě ušetřených peněz z veřejných zakázek. Nebo se jen tímto krokem všechny další zakázky prodraží z důvodu většího počtu zainteresovaných schvalujících osob? O novém úřadu informoval web IHned.cz.

EP Energy chystá velkou emisi dluhopisů

Česká energetická skupina EP Energy vydá do konce roku dluhopisy za více než deset miliard korun. Holding aktuálně čeká na přidělení ratingu pro zhodnocení možné investice investory. Peníze EP Energy použije na další rozšíření. Zprávu přinesly Lidové noviny.

Škoda začala ve Vrchlabí vyrábět automatické převodovky

Automobilka Škoda zahájila výrobu nové automatické dvouspojkové převodovky DQ200, kterou využívá celý koncern Volkswagen. Nová výroba, do níž Škoda investovala 4,2 miliardy korun, vyprodukuje denně 1000 až 1500 kusů této převodovky. DQ200 má pro celý koncern Volkswagen obrovský strategický význam, prohlásil šéf představenstva Škodovky Winfried Vahland.

Volvo na týden zastavuje výrobu

Současná dluhová krize dohnala již další automobilku, která je tak nucená uzavřít dočasně výrobu. Jako poslední oznámila týdenní přerušení provozu švédská automobilka Volvo Car Corporation. Automobilce klesl v letošním roce prodej o 4 procenta a v prvním pololetí hospodařila s čistou ztrátou 730 milionů korun. Informoval o tom web iDnes.cz.

Další článek: Rychlý přehled 19/10/2012: Polsko vypisuje desítky tendrů na opravu železnice