Seco Tools rozšiřuje sortiment břitových destiček PCBN

Seco Tools CZ, s.r.o.
— vydáno 15. ledna 2019

Společnost Seco Tools přidala do své rozsáhlé nabídky břitových destiček PCBN (z polykrystalického kubického nitridu bóru) třídu v novém formátu a několik nových geometrií.

Nové břitové destičky jsou speciálně navrženy pro výkonnější soustružení tvrdých povrchů, rozšiřují třídu extrémně houževnatých břitových destiček CH3515 a dále představují novou třídu monolitních břitových destiček CBN150, speciální geometrie destiček s dlouhou či krátkou hladicí ploškou a laserem generované utvařeče třísek s plynulými tvary. Třída břitových destiček Seco CH3515 nabízí vysokou spolehlivost v náročných řezných podmínkách s těžkými přerušovanými řezy. Kompletní standardní řada nyní obsahuje širší sortiment rozměrů a geometrií pro optimalizaci všech operací soustružení kalených ocelí.
Monolitní břitové destičky třídy CBN150 zajišťují vysokou kvalitu obrobeného povrchu během lehkých přerušovaných i plynulých řezů při soustružení tvrdých materiálů. Více řezných hran na jedné břitové destičce navíc snižuje náklady na břit.

Zvyšte posuv při soustružení tvrdých materiálů a dosáhněte vyšší jakosti povrchu díky destičkám s dlouhou (WL) či krátkou (WS) hladicí ploškou společnosti Seco. Při použití hladicí destičky WL dosáhnete vyššího posuvu při 100% zachování jakosti povrchu. Hladicí destičky WS snižují řezné síly až o 15 % a zvyšují bezpečnost obrábění při nedostatečné stabilitě obrobku.
Díky novým utvařečům třísek společnosti Seco s laserově generovanými plynulými tvary jsou tyto břitové destičky velmi vhodné zejména při obrábění s přechodem z tvrdého povrchu do měkčího jádra, přičemž ve srovnání se stávajícími konstrukcemi umožňují větší hloubky řezu a vyšší posuv. Laserem generované utvařeče třísek převyšují vlastnosti broušených utvařečů, mají velmi hladké povrchy a žádné ostré hrany. Tato vylepšení zajišťují plynulejší průchod třísek a pomáhají předcházet vylamování, čímž se zvyšuje rozsah použití utvařečů třísek.

Další článek: HANNOVER MESSE 2019 motorem inteligentního průmyslu