Seco uvedlo nové břitové destičky pro vysokopevnostní materiály

Seco Tools CZ, s.r.o.
— vydáno 29. listopadu 2017

Společnost Seco Tools uvedla na trh optimalizované břitové destičky. Jejich inovace spočívá ve vyvážené houževnatosti a odolnosti řezného materiálu vůči otěru a opotřebení. Výhody využijí obráběči vysokopevnostních a žáruvzdorných materiálů.

Nová třída břitových destiček MP2050 byla původně vyvinuta speciálně pro obrábění lopatek turbín pro energetický průmysl. Vyvinuté užitné vlastnosti jsou však vhodné v leteckém průmyslu, přičemž spolehlivě a za doporučených řezných podmínek obrobí i těžkoobrobitelné materiály, jako jsou austenitické a martenzitické oceli nebo titan. Vyměnitelné břitové destičky jsou vhodné i pro přerušované řezy, dlouhá vyložení nástroje a nedostatečné tuhé upnutí.

Nové břitové destičky MP2050 jsou vhodné pro náročné obráběcí aplikace. Foto: Seco Tools

Nový substrát destiček a dodatečná úprava povlakováním zvyšuje jejich schopnost odolávat vysokým teplotám, které se vyskytují v oblasti řezu. Povlak má vysokou odolnost proti opotřebení, přičemž účinně brání tvorbě nárůstku, který bývá zdrojem deformací řezné části nástroje.

Destičky jsou dostupné v kruhovém provedení ve velikostech 10, 12, 16 a 20. K dispozici jsou také břitové destičky pro vysoký posuv, pro rohové frézy Turbo, Square 6, Square 4 a pro čelní frézy Double Octomill.

Další článek: V Kovosvitu dokončují robota pro jihlavský Bosch