Skládací kontejner MAGNUM OPTIMUM® 595 posunuje hranice logistiky v odvětví automotive

Redakce Redakce
— vydáno 31. července 2018

Společnost Schoeller Allibert nabízí inovativní řešení vratných plastových přepravních a skladovacích obalů hned pro několik odvětví průmyslu. Nový nízký plastový skládací box Magnum Optimum® 595 vychází primárně z požadavků dodavatelů automobilového průmyslu.

Magnum Optimum® 595 nabízí špičkové parametry, které posunují možnosti kontejnerů a boxů v automotive odvětví. V rámci své kompaktní velikosti disponuje bezkonkurenčním využitelným objemem, extrémně nízkou váhou a umožňuje rozmanité možnosti individualizace a identifikace při transportním procesu. Kontejner je vybaven madly a úchyty a dalšími bezpečnostní prvky pro přepravu. Ve složeném stavu je jeho výška 295 mm. Do běžného nákladního vozu vejde až 208 rozložených stohovatelných boxů a až 78 rozložených s plnou zátěží.

Modulární systém jako řešení pro dlouhodobou udržitelnost

Magnum Optimum®595 spadá pod osvědčený modulární systém Magnum Optimum, který má ambice snížit náklady na údržbu i provozování pro jednotlivé odběratele. Box velmi snadno složí i rozloží pouze jedna osoba. Modulární konstrukce umožňuje kompletní náhradu jednotlivých prvků díky vlastnímu systému bajonetů a čepů. Skládací boxy Optimum®595 tím minimalizují náklady na údržbu a prodlužují efektivní využitelnost a životnost v rámci logistických procesů. Boxy jsou navíc plně recyklovatelné.

S mezikusem Optiframe®, který rozšiřuje modulární systém Magnum Optimum, můžete zvýšit využitelnou výšku boxu o 105 mm. Kontejner i mezikus jsou vybaveny ochrannou lištou pro textilní fixační pásky a různé typy separátorů.

Výška v rozložením stavu je 595 mm a je navržena pro maximální možné využití přepravního prostoru v nákladním automobilu. Vizí společnosti Schoeller Allibert je dlouhodobé snižování logistických nákladů a snižování uhlíkové stopy. Využití jejich kontejnerů k tomu může výrazně napomoci. Na jednu paletu se díky možnosti stohování kontejnerů vejde až 10 rozložených kontejnerů Magnum Optimum® 595 a až 5 rozložených kontejnerů.

Bezpečně a velkokapacitně

Magnum Optimum® 595 nabízí jednotkové dynamické zatížení až 750 kg. Pevná a odolná konstrukce vydrží zátěž při stohování až 3 200 kg. Jde suverénně o nejpevnější plastový skládací kontejner na českém trhu.

S kontejnery je díky extrémně pevnému dnu a vyměnitelným přepravním ližinám možné manipulovat s pomocí vysokozdvižného vozíku a bez problémů je stohovat. Na bočních stěnách se nachází prostor pro bezpečnostní a fixační prvky. Stěny boxu jsou hladké a rovné. Velmi snadno se čistí obyčejnou vodou a rychle osychají.

Na prolisech bočních stěn je možné umístit hned několik identifikačních prvků, které zvyšují efektivitu logistiky a sledování zásilky při přepravě. Stěny umožňují potisk čárovými kódy a dalším individuálním značením po všech stranách, včetně možnost umístění firemního loga.

Magnum Optimum® 595 představuje samotný vrchol technologie Schoeller Allibert, přitom jde o ryze ekologický výrobek, který díky svým možnostem snižuje ekologickou zátěž a podílí se na snižování uhlíkové stopy.

Další článek: Pramet Tools měl loni rekordní tržby