Pramet Tools měl loni rekordní tržby

Redakce Redakce
— vydáno 2. srpna 2018

Společnost Pramet Tools, která se v Šumperku zabývá vývojem, výrobou a prodejem obráběcích nástrojů ze slinutého karbidu, loni zvýšila tržby meziročně zhruba o šest procent na rekordních 2,598 miliardy korun.

Zisk společnosti ale klesl ze 404,3 milionu korun v roce 2016 na 302 milionů korun. 

"V roce 2017 rostl prodej prakticky na všech hlavních trzích. K růstu prodejů významně přispěly změny v obchodním modelu provedené v roce 2016, kdy došlo ke sjednocení prodejních kanálů pro standardní výrobky a zajištění celosvětové distribuce pro naše zákazníky, " stojí ve výroční zprávě společnosti Pramet Tools.

V zahraniční loni Pramet Tools utržil 2,120 miliardy korun, takže export se na jeho celkových tržbách podílel 81 procenty. Firma vyváží do pěti desítek zemí, mezi hlavní exportní teritoria patří Rusko a Německo. Důležitým zůstává Česko, které se na tržbách Pramet Tools podílí zhruba pětinou. 

Pramet Tools v posledních letech soustředí síly také na dodávky obráběcích nástrojů pro vysokorychlostní železnice. Společnost už dodává speciálních frézy pro firmy, které v Německu zajišťují údržbu vysokorychlostních tratí. V Česku firma Pramet Tools spolupracuje například s prostějovskou společností DT – Výhybkárna a strojírna, která vyrábí železniční a tramvajové výhybky.

Další článek: Do Vítkovic Mechaniky vstoupí strategický investor