Škoda Transportation pomáhá Bratislavě modernizovat hromadnou dopravu

Redakce Redakce
— vydáno 2. září 2013

Cestující ve slovenské metropoli se mohou těšit na komfort v podobě klimatizovaných tramvají Škoda Transportation a trolejbusů Škoda Electric. Díky takřka tří miliardovému kontraktu budou cestovat v moderních dopravních prostředcích.

Vedení Škody Transportation uzavřelo v červenci kontrakt s bratislavským dopravním podnikem na dodávku patnácti obousměrných tramvají 30 T a patnácti jednosměrných tramvají 29 T za téměř dvě miliardy korun. Podílí se tím na obnově zastaralého vozového parku městské hromadné dopravy v Bratislavě, pro který dceřiná společnost Škoda Electric obstarává osmdesát trolejbusů za více než miliardu korun a má opci na dalších čtyřicet. Ve slovenském hlavním městě dojde tedy k výměně téměř poloviny tramvají a skoro všech trolejbusů.

Vizualizace tramvaje pro Bratislavu. Zdroj: Škoda Transportation

Dodávané tramvaje určené pro více než dvě stě čtyřicet cestujících jsou klimatizované, disponují kamerovým a informačním systémem a bezbariérovým přístupem. Pro nevidomé cestující jsou v tramvajích připravena zařízení pro hlasovou komunikaci s řidičem.

Další článek: V Jeseníkách testovali elektrobus společnosti SOR Libchavy