SMS = Snadná Manipulace S malými díly

obr-02-bosch

Bosch Rexroth, spol. s r.o.
— vydáno 16. května 2024

Ať už jde o spotřebitelské produkty, zdravotnickou techniku nebo 3D tisk, malých dílů je nespočet a je potřeba zajistit, aby jejich přesouvání bylo levné i nákladově efektivní. A díky Bosch Rexroth může být navíc i mnohem snazší.

Inzerce

Jakmile uslyšíte zkratku „SMS“, nebudou lineární moduly zřejmě tím prvním, co vám přijde na mysl. Měli byste si ji však zapamatovat i v tomto kontextu, neboť tato tři písmena označují i moderní a nákladově efektivní řešení pro manipulaci s malými díly v celé řadě odvětví. Mezi ta patří například výroba spotřebitelských produktů a balící průmysl, výroba polovodičů a baterií, 3D tisk, automobilový průmysl, zdravotnická technika nebo strojírenství.

Přesné pozice, kompaktní rozměry a nízké nároky na údržbu

Mnohé z těchto aplikací vyžadují vysokou opakovatelnost až ± 0,005 mm při nízké až střední dynamice. A pokud je samotná konstrukce kompaktní, robustní a nevyžaduje náročnou údržbu – tím lépe! Nové lineární moduly SMS od společnosti Bosch Rexroth splňují přesně tyto požadavky a pomáhají snižovat systémové, i celkové, náklady životního cyklu. Jsou vítanou alternativou i k pneumaticky poháněným osám a vybízí tak k elektrifikaci se všemi souvisejícími výhodami.

Foto: Bosch Rexroth

Robustní lineární moduly s kuličkovou šroubovou převodovkou

Kompaktní moduly SMS s kuličkovou šroubovou převodovkou (Small Modules se šroubovým pohonem) jsou stejně jako ostatní produkty Rexroth vyráběny podle nejpřísnějších standardů kvality. Na první pohled vynikají svým plochým hliníkovým profilem, díky němuž je možné dosáhnout integrovaného a precizního vedení. Kromě toho jsou komponenty chráněny i uvnitř, a sice magneticky upevněnou ocelovou krycí lištou.

Rychlý výběr, dostupnost na skladě

Pro zajištění co nejkratších dodacích lhůt lze lineární moduly SMS objednat přímo ze skladových zásob.
V nabídce je pět velikostí na míru od 30 do 120 mm, které jsou vhodné pro rozsah pojezdu až do 1 200 mm. Lze si je zcela snadno vybrat a rovnou i objednat v internetovém obchodě Rexroth, a to za pomocí nástroje pro výběr produktů. K dispozici jsou i volitelné přídavné sady pro oblíbené servomotory, jako je boční řemenový pohon nebo přírubová spojka. Samozřejmě je k dispozici také výběr motorů a řídicích jednotek od společnosti Bosch Rexroth.

Rozšířené portfolio zajišťuje úsporu času a nákladů

Lineární moduly SMS rozšiřují nabídku lineárních os o ultrakompaktní řadu s ultraplochou konstrukcí, jež nabízí vynikající poměr ceny a výkonu. Jednoduché polohovací a logistické úkoly tak lze provádět levně a rychle.
To otevírá dveře k elektrifikaci a umožňuje dosáhnout větší přesnosti, flexibility a energetické účinnosti výroby – tří klíčových aspektů továrny budoucnosti.

Další článek: Univerzální transformátory Murrelektronik lze provozovat všude na světě