Společnost EMCO rozšiřuje svůj sortiment o nový stroj

Redakce Redakce
— vydáno 17. října 2018

Vertikální frézka UMILL 750 svým uživatelům nabídne simultánní pětiosé obrábění na nejvyšší úrovni.

Společnost EMCO doplnila úspěšnou výrobní řadu pětiosých frézovacích center o kompaktní pětiosou vertikální frézku UMILL 750, která je vybavena nejnovější řídicí technikou.

Konstrukce stroje je tvořena kombinací litiny a svařované oceli při zajištění maximální stability a tepelné symetrie. Velké posuvy, v ose X 750 mm, v ose Y 610 mm a v ose Z 500 mm, s válečkovými vedeními 45 mm v osách X a Y a s přímo poháněnou osou Z umožňují frézovat polotovary s maximálními rozměry 530 x 530 x 417 mm s nejrůznější sériovostí. Pozitivní vlastností je i velká tuhost, díky níž je možné dosáhnout optimální přesnosti a výborné kvality povrchu obrobku. Všechny osy mají pro dosažení perfektních výsledků přímý měřicí systém. Díky čelnímu suportu, který se pro stůl dodává jako standard, je možné bez ztráty výkonu obrábět polotovary o hmotnosti až 400 kg.

Základní konfigurace nové frézky UMILL 750 zahrnuje vodou chlazený motor vřetene s maximální rychlostí až 15 000 otáček za minutu. Přestože má frézka dlouhé pojezdy, konstrukce stroje je kompaktní a ergonomická. Díky zásobníku pro čtyřicet nástrojů mohou být i složité operace obrábění realizovány jednoduše a efektivně. Uživatel navíc může volitelně zvětšit zásobník na kapacitu šedesáti nástrojů. Další velikosti zásobníků lze dodat na vyžádání.

Velké dveře krytu stroje usnadňují vkládání polotovarů. Na pravé straně může být stroj navíc volitelně vybaven automatickými dveřmi pro integraci inteligentního automatizačního systému. Pracovní plocha je bohatě dimenzovaná. Stroj může být volitelně vybaven článkovým nebo hrablovým dopravníkem třísek nebo systémem pro splachování třísek, které zaručují efektivní odvod třísek z pracovního prostoru. Díky snadnému přístupu je údržba velmi efektivní a přívětivá.

Frézka UMILL 750 je volitelně vybavena nejnovějšími řídicími systémy Siemens (Sinumerik 840D sl) nebo Heidenhain (TNC640). Řídicí systémy jsou vybaveny ergonomicky uspořádaným ovládacím panelem, který lze naklopit vpřed, a mají funkci otáčení.
Pro minimalizaci prostojů nyní zástupci společnosti vyvíjí aplikaci zaměřenou na preventivní údržbu – Guardian. První verze této aplikace byla představen na veletrhu AMB ve Stuttgartu.

Digitální asistent pro řízení strojů a výrobních procesů, systém emcoNNECT je standardní výbavou pro všechny stroje s řídicími systémy 840D sl od firmy Siemens. Po dokončení probíhajícího vývoje bude emcoNNECT dostupný i pro HEIDENHAIN 640 a FANUC 31i, tedy pro všechny řídicí systémy, jimiž může být frézka vybavena.

Stroje jsou kompletně vyvíjeny a vyráběny ve střední Evropě ve spolupráci s předními evropskými výrobci, jejichž výrobky splňují vysoké standardy kvality, produktivity a účinnosti. UMILL 750 je ideální pro obrábění složitých obrobků v malých i velkých sériích s vysokými požadavky na přesnost a kvalitu výsledného povrchu. Stroj je zvláště vhodný pro výrobu lisovacích nástrojů a forem, pro výrobce pracující na zakázku, firmy z oblastí automobilového průmyslu a všeobecného strojírenství nebo pokročilé vzdělávací instituce.

Technická data

Pojezdy a tolerance
Pojezd v ose X (mm)750
Pojezd v ose Y (mm)610
Pojezd v ose Z (mm)500
Rozsah natočení v ose B+/- 100°
Počet otáček v ose Cn x 360°

Rychlost pohybu v osách X/Y/Z (m/min)50

Stůl

Délka x šířka (mm)750 x 600
Max. hmotnost polotovaru (kg)400

Hlavní vřeteno 
Rychlost (ot. za minutu)50 až 15 000
Výkon vřetene (kW)20
Moment (Nm)100

Zásobník nástrojů 
Počet pozic pro nástroje40 (60)
Doba výměny nástroje (nástroj za nástroj; s)*5,4
Max. průměr nástroje (mm)80
Max. délka nástroje (mm)250
Max. hmotnost nástroje (kg)8

Další článek: Acronis oficiálním partnerem týmu NIO