Strojařské události letošního září zahánějí špatnou náladu

Tomáš Trojan vydáno dne 4. září 2020
Foto: redakce Strojírenství.cz

Sám jsem se často pouštěl do polemik, zda jsou v dnešní digitální době potřeba osobní setkání na veletrzích. V současné době, kdy jsou všichni pořadatelé veletrhů a podobných akcí podrobováni opravdu těžké zkoušce, se odpověď na jejich potřebnost ukazuje nade vší pochybnost.

Samozřejmě, že se chceme setkávat. Samozřejmě, že chceme sdílet svoji lásku ke strojařině s podobně naladěnými lidmi. A když to nejde na veletrhu, tak kdekoliv jinde. V současné době najdete v našem kalendáři událostí pro září a říjen 8 dnů otevřených dveří a 9 konferencí či seminářů. Když Češi nemůžou mít velký veletrh v Brně, udělají si malý u sebe doma.

Podívejme se teď podrobněji, jaké události se chystají v průběhu září. Pozornost se upírá především na ty „skutečné“, ale připomeneme si i několik digitálních.

Konference Dny teplárenství a energetiky

Druhý zářijový týden, od 8. do 9. 9., se v náhradním termínu konají Dny teplárenství a energetiky. Jde o dvoudenní oborovou konferenci, která současně probíhá ve dvou až třech sálech hotelu Aldis v Hradci Králové, kde u řečnických pultů postupně stanou desítky přednášejících. Ve svém oboru jde o vrcholnou událost roku. Zahajovat ji letos bude ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Konference Digitální výroba 2020 

O den později začne další dvoudenní konference, tematicky zcela čistokrevně strojařská, i když jde o strojařinu v digitálním kabátku. Digitální výroba 2020, kde návštěvníkům představí digitalizaci českých firem zkušení odborníci, se koná od 9. do 10. 9. v hotelu STEP v Praze. I tato událost byla organizátory plánována na letošní jaro, ale z pochopitelných důvodů neproběhla. Pořadatelé však již v červnu nabídli zajímavá setkání formou živého online přenosu.

Seminář obrábění CNC invest

10. září můžete zavítat do pražského sídla firmy CNC invest na oblíbený seminář obrábění. Jde o malý veletrh, protože spoluvystavovateli jsou zde ještě firmy ISCAR, t-support a FANUC. V showroomu se setkáte nově také s víceúčelovými CNC soustruhy pro precizní výrobu značky CITIZEN Miyano, kterou CNC invest nově zastupuje od začátku letošního roku.

Online semináře Walter.live

Jednou z virtuálních událostí letošního září je Walter.live, nikoho nepřekvapí že tuto akci pořádá Walter, výrobce obráběcích nástrojů. Na stránce www.walterlive.com si můžete vybrat z několika různých témat, k nimž budou 15. 9. probíhat semináře v angličtině, němčině a italštině.

Open House FANUC

15. až 17. září lze navštívit firmu FANUC v Praze na Proseku, kde ve svém showroomu nabídne exponáty, které si připravovala na MSV v Brně. Součástí Open House FANUC budou také „Průmyslové a kolaborativní roboty včetně nejočekávanější novinky roku 2020“. Netuším, o jaké překvapení se jedná, ale kdo se zúčastní, ten se to dozví mezi prvními.

PROFIKA Open House

V podobném termínu 16. až 17. září je pro vás připraven i PROFIKA Open House, rovněž zde poběží téma automatizace, jedním z exponátů je robotická buňka, a samozřejmě hlavní pozornost si zaslouží portfolio CNC obráběcích strojů. Obrábět se bude nástroji značky ISCAR, protože právě tato firma je zde spoluvystavovatelem.

Online konference CADfórum

Ve stejném termínu 16.–17. 9. se koná CADfórum, letos výjimečně online. 17. ročník této konference je jako vždy dvoudenní, první den je věnovaný stavebnictví, druhý strojírenství. Na pořadu budou přednášky i praktické semináře zaměřené na počítačové navrhování. Letošní ročník konference je soustředěn zvláště na oblasti automatizace navrhování, budoucnost strojírenské výroby a BIM ve stavebnictví. Další podrobnosti najdete na konference.cadforum.cz.

Kongres Eastlog 2020

Pokud vás zajímá logistika, jistě již dávno víte, že 17. až 18. září v Praze proběhne naše největší událost tohoto oboru Eastlog 2020. Tento kongres, probíhající v O2 Aréně, pokrývá celý obor logistiky a představuje nejnovější trendy v tomto odvětví. K nejzajímavějším řečníkům bude jistě patřit Jim Whitehead, středoevropský distribuční ředitel společnosti Tesco Stores.

Konference Digitální dvojče v průmyslové praxi

Do kuchyně špičkových odborníků můžete nahlédnout na konferenci Digitální dvojče v průmyslové praxi. Pořadatelem je Národní centrum Průmyslu 4.0 a partnery jsou společnosti SIEMENS a ŠKODA AUTO. Více se o digitálním dvojčeti, jedné z klíčových technologií Průmyslu 4.0, dozvíte 17. 9. v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v Praze.

Dny otevřených dveří Stránský a Petržík

Svoje Dny otevřených dveří nachystal i další tradiční vystavoval na MSV Brno, firma Stránský a Petržík. Ve svém sídle v Bílé Třemečné, což je hned vedle Dvora Králové, představí během tří dnů 22. až 24. 9. tři hlavní oblasti svého podnikání: CNC obráběcí stroje, pneumatické pohony a elektrické pohony.

Semináře Inovativní řešení v procesní automatizaci

Ve dnech 22. až 24. září proběhnou v Praze, Brně a Ostravě semináře Inovativní řešení v procesní automatizaci, které pořádá Siemens. Půjde o představení hardwarových i softwarových novinek této firmy, na programu jsou příklady typických řešení úloh řízení, sběru dat a diagnostiky, či síťová řešení pro všechny úrovně průmyslové automatizace.

Webináře Renishaw

Kdykoliv během letošního podzimu můžete zavítat na virtuální stánek firmy Renishaw. Rovněž jejich webináře jsou přístupné v kteroukoliv denní i noční hodinu, navíc si u nich procvičíte i svoji angličtinu: www.renishaw.com/en/webinars--45497.

Seminář 3D tisk i pro vaši firmu

Překvapivě málo se zde mluvilo o 3D tisku, což ale napraví Inovační centrum Olomouckého kraje, které ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého připravilo matchmakingovou akci „3D tisk i pro vaši firmu“. 24. 9. zde můžete zhlédnout reálné příklady výroby prototypů a součástek pomocí 3D tisku. Jedním z odborných garantů akce je firma 3Dwiser.

I v říjnu se máme na co těšit

Největšími říjnovými událostmi budou dny otevřených dveří ve společnostech HIWIN, DMG MORI a Mitutoyo a také 7. ročník největší konference o 3D tisku Fórum aditivní výroby. Přesné údaje i linky na přihlašovací weby událostí najdete v našem kalendáři.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.