Strojírenská firma Motor Lučina hledá 80 nových pracovníků

Redakce Redakce
— vydáno 10. listopadu 2016

Společnost Motor Lučina, která ve čtyřech provozech na Frýdecko-Místecku vyrábí díly pro jeřáby, mosty a stavební stroje, zvyšuje počet svých zaměstnanců zhruba o třetinu. K 280 pracovníkům, zejména zámečníkům a svářečům, chce v příštích týdnech nabrat dalších 80 lidí. Důvodem je razantní navýšení zakázek z Německa.

Motor Lučina veškerou svou produkci vyváží. "Náš odběratel, německá společnost Liebherr, razantně navýšil objednávky částí jeřábů. Kancléřka (Angela) Merkelová slíbila postavit milion nových bytů a naše jeřáby jsou tam více než potřebné," přiblížil jednatel Motoru Lučina Tomáš Polach. 

Firma shání nejen zkušené svářeče a zámečníky, ale i lidi, kteří umí číst výkresy a mají chuť do strojírenské práce. Očekává, že v současné situaci na trhu práce nebude nalezení nových zaměstnanců snadné. Polach uvedl, že proto nabízejí kromě nadprůměrných platů i různé zaměstnanecké výhody, například 1000 korun měsíčně na penzijní připojištění nebo náborový příspěvek 10.000 korun pro nově přijaté svářeče. 

Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji klesl v říjnu na 7,3 procenta. Frýdecko-Místecko je v kraji okresem s druhou nejnižší nezaměstnaností, podíl nezaměstnaných tam dosahuje jen 4,7 procenta.

Další článek: OKD podala žalobu na NWR a Bakalu