Strojírna Metaldyne Oslavany loni zvýšila tržby o 4 procenta

Redakce Redakce
— vydáno 19. října 2017

Strojírna Metaldyne Oslavany loni zvýšila tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o čtyři procenta na 1,495 miliardy korun. Vyšší je i zisk. Firma vydělala po zdanění 157 milionů korun, což znamená meziroční nárůst o zhruba 40 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin. Metaldyne Oslavany roste dlouhodobě.

Negativně se na hospodaření společnosti promítlo posílení české koruny vůči euru, protože většina pohledávek firmy je denominována v eurech.

Výrobní program společnosti zahrnuje především drážkové náboje pro nákladní automobily, tlumiče, různé druhy hřídelí včetně drážkovaných a dutých, tlakové filtry, tlakové láhve a další výrobky především z oceli.

Své výrobky firma dodává hlavně do automobilového průmyslu. Jejími zákazníky jsou buď přímo automobilky, jako například BMW, Volkswagen a Daimler, anebo další odběratelé dodávající do automobilového průmyslu – například Magna, Robert Bosch a Dana Spicer.

Mtealdyne Oslavany patří přes svou matku pod americkou Metaldyne Performance Group, která ale loni oznámila fúzi s AAM. Vznikne tak globální lídr v oblasti hnacích jednotek, hnacích strojů a pohonů. Oslavanská strojírna loni zaměstnávala 373 lidí.

Další článek: Společnost Schaeffler otevřela nový závod ve Svitavách